Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
«Енергоатом» отримав 100 млн євро кредиту Євратома

«Енергоатом» отримав 100 млн євро кредиту Євратома

Кредит спрямовано на комплексну програму підвищення безпеки АЕС

«Енергоатом» отримав 100 млн євро кредиту Євратома
фото: energoatom.com.ua

НАЕК «Енергоатом» отримала від Європейської спільноти з атомної енергії кредит розміром 100 млн євро на реалізацію комплексної програми підвищення безпеки (КППБ) енергоблоків АЕС. Про це повідомляється на сайті компанії. 

Згідно з повідомленням, це третій транш у рамках кредитної угоди, укладеної з Євратомом у 2013 році та ратифікованої Верховною Радою у травні 2014 року.

Загальний обсяг кредитної угоди з Євратомом становить 300 млн євро. Із них, як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», з урахуванням третього траншу «Енергоатом» уже отримав 200 млн євро.

У НАЕК також зазначили, що другим кредитором КППБ є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), угода з яким на таку ж суму в 300 млн євро набула чинності в грудні 2014-го.

«З огляду на те, що загальна сума кредиту становила 600 млн євро, це найбільший в історії української енергетики кредит від європейських інституцій, залучений для розвитку галузі», – наголосили в НАЕК.

Зазначається, що однією з найважливіших умов отримання кредиту було забезпечення незалежності Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

«Цю вимогу Україна виконала з ухваленням закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії» та повернула собі статус держави, відповідальної за ядерну безпеку, а НАЕК «Енергоатом» отримав можливість продовжувати користуватися кредитом Євратома», – роз'яснили в компанії.

У НАЕК також зазначили, що КППБ, затверджена рішенням уряду у 2011 році, була розроблена з урахуванням стрес-тестів, проведених на українських АЕС після аварії на японській станції «Фукусіма» і встановлює обсяг заходів, які мають бути реалізовані на всіх енергоблоках українських АЕС для приведення рівня їхньої безпеки до міжнародних стандартів.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» залучив 400 млн грн в Таскомбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті