З початку року Польща видала українцям понад 270 000 віз

З початку року Польща видала українцям понад 270 000 віз

Це майже вполовину менше, ніж за перше півріччя 2019 року

З початку року Польща видала українцям понад 270 000 віз
фото www.flickr.com/photos/christinamercury/40632593064

За перші шість місяців 2020 року польські консульські установи видали громадянам України 270 360 віз, що на 44,2% менше, ніж за аналогічний період 2019-го (484 377). Про це повідомляє МЗС Польщі у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

Польща видала громадянам України 269 875 національних віз (типу D), що на 44% менше, ніж у першому півріччі 2019 року. Крім того,  українці отримали 485 шенгенських віз (типу С), що на 77% менше, ніж роком раніше (2112).

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Польське зовнішньополітичне відомство зазначає, що різке падіння видачі віз спостерігалося у другому кварталі, коли через локдаун у зв’язку з пандемією COVID-19 з 16 березня до 4 травня не працювали польські консульства та візові центри в Україні. На початку травня вони почали частково приймати анкети на видачу робочих віз для осіб, які прямували до Польщі на роботу в аграрному секторі та садівництві.

Загалом більшість українців, які зараз перетинають кордон на підставі робочих віз чи карт перебування, мусять проходити в Польщі 14-денний карантин. Його пом’якшений варіант можливий в аграрному секторі та садівництві, де допускається виконання робіт вже з першого дня після прибуття до Польщі, але з обмеженням у пересуванні поза місцями праці та мешкання.

Українці також мають змогу здати тест на коронавірус на 10-й день перебування на карантині й отримати його результат наступного дня. Осіб, у яких підтверджено  негативний результат, звільняють від подальшого карантину.

Станом на кінець минулого року у Польщі перебували понад 1,3 млн громадян України.

Нагадаємо: у травні Польща змінила для сезонних працівників з України правила проходження карантину.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло