Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Україна наступного року може втратити 15 мільярдів кубів транзиту газу

Україна наступного року може втратити 15 мільярдів кубів транзиту газу

Існують ризики, якщо буде добудований «Північний потік 2», «Газпром» не продовжить транзитний контракт з Україною

Україна наступного року може втратити 15 мільярдів кубів транзиту газу
Фото: utg.ua

У 2021 році, після запуску другої нитки «Турецького потоку», Україна, ймовірно, втратить 15 млрд кубометрів транзиту газу в рік. Про це в інтерв'ю «Бізнес.Цензору» сказав голова ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

«У 2021 році планується запуск другої нитки «Турецького потоку» й Україна, швидше за все, втратить ще до 15 млрд транзиту в рік, який зараз йде в Угорщину», – сказав Макогон.

Він розповів, що коли «Північний потік» зупинився на ремонт, «Газпром» не збільшив прокачування газу через українську ГТС. Існують ризики, якщо буде добудований «Північний потік 2», «Газпром» не продовжить транзитний контракт з Україною.

«Тобто у них випали 150 млн кубів транзиту на добу. Але вони змогли розподілити їх за іншими напрямками. Частину через Польщу пустили (газопровід Ямал-Європа), частину підняли з підземних сховищ газу (ПСГ) в Європі... Грубо кажучи, вони не можуть перекинути обсяг транзиту на румунському напрямку в бік Словаччини, тому що у них розділені потужності на точках виходу. Всього у них оплачена потужність – 178 млн кубів на добу, які розбиті по напрямках виходу. Для того, щоб збільшити обсяг прокачування за одним окремим напрямком, їм потрібно сплатити додаткову потужність», – додав Макогон.

Як повідомлялося раніше, Україна і Польща будуть вживати спільних кроків, щоб перешкодити реалізації газопроводу «Північний потік 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті