Оператор «Північного потоку – 2» подав апеляцію на рішення Суду ЄС по Газовій директиві

Оператор «Північного потоку – 2» подав апеляцію на рішення Суду ЄС по Газовій директиві

Nord Stream 2 вважає, що директива є «порушенням правових принципів ЄС про рівне ставлення й пропорційність»

Оператор «Північного потоку – 2» подав апеляцію на рішення Суду ЄС по Газовій директиві
Фото: сайт Nord Stream 2

Оператор будівництва газопроводу «Північний потік – 2» – компанія Nord Stream 2 AG подала апеляцію на рішення Суду ЄС, який відмовив компанії в розгляді її позову проти дії норм Газової директиви ЄС щодо трубопроводу. Про це повідомляє DW.

Як відомо, рік тому 2 AG направила до Суду ЄС позов про скасування директиви ЄС 2019/692, що вносить поправку в Газову директиву Євросоюзу, норми якої вимагають поділу компаній, що постачають газ, і компаній, його транспортують.

«Дана директива є порушенням правових принципів ЄС про рівне ставлення й пропорційність», – вказав тоді позивач. Проте 20 травня 2020 року Суд ЄС відмовив компанії Nord Stream 2 AG в розгляді цього позову.

В Nord Stream 2 AG прокоментували цю відмову. В компанії наголошують на тому, що позов був відхилений з процесуальних міркувань, а не по суті.

«Nord Stream 2 AG не поділяє аргументації суду, що стосується процесуальних питань, і як і раніше переконана, що поправки до Газової директиви є незаконною дискримінацією», – підкреслили в компанії.

Нагадаємо: 4 квітня 2019 року Європарламент проголосував за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до ЄС, зокрема «Північний потік – 2», який має пройти з Росії до Німеччини. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Через вимоги Третього енергопакету Росії довелось поступитиь своїми інтересами в низці країн.

Так, в 2019 році «Газпром» за позовом Польщі втратила право повністю використовувати обсяги газопроводу OPAL, який є сухопутним продовженням «Північного потоку».

Цього року російській компанії також довелось піти з Латвії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло