Захворіло у світі
20,724,799
Померло у світі
751,399
Вилікувалось у світі
12,873,188
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
NASA відправила на Марс новий марсохід, щоб знати відомості про походження Всесвіту

NASA відправила на Марс новий марсохід, щоб знати відомості про походження Всесвіту

Ця місія стане підготовчим етапом до висадки людей на Марс

NASA відправила на Марс новий марсохід, щоб знати відомості про походження Всесвіту
@NASA

Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) на ракеті-носію Atlas V успішно запустило місію Mars-2020 разом із марсоходом. Ракета Atlas-V в четвер, 30 липня, стартувала з американського космодрому на мисі Канаверал, передає Deutsche Welle.

Головною метою місії стане доставка на Марс нового марсоходаPerseverance, повідомляється на сайті NASA. Очікується, що триметровий робот, вага якого перевищує одну тонну, досягне поверхні планети в лютому 2021 року.

Perseverance –  це свого роду покращена версія марсохода Curiosity, який працює на Червоній планеті з 2012 року. Сім приладів для проведення досліджень, два мікрофони, 23 камери, лазер і навіть один маленький вертоліт будуть використовуватися для пошуку слідів життєдіяльності мікробів, вивчення клімату та геології планети, а також брати проби каменів і марсіанського пилу.

Німецькі вчені також беруть участь в проекті: на Perseverance встановлені термосенсори, виготовлені в Інституті фотонних технологій ім. Лейбніца в Єні. Вони можуть безконтактно змінювати температуру поверхонь.

Вчені розраховують, що місія, загальна вартість якої на сьогодні складає близько $2,5 млрд, дозволить, серед іншого, отримати нові відомості про походження Всесвіту, а також стане підготовчим етапом до висадки людей на Марс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті