Піскун став радником генпрокурора
Венедіктова прокоментувала це тим, що потрібно не плутати професіоналів з політиками

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова призначила 61-річного голову Спілки юристів України, колишнього генпрокурора Святослава Піскуна своїм радником на громадських засадах. Копію наказу від 27 липня опублікував на своїй сторінці у фейсбуці інший ексгенпрокурор Юрій Луценко.
Ірина Венедіктова інформацію про призначення своїм радником Піскуна підтвердила. Вона вважає найціннішим у людини – її досвід та закликає не плутати фахівців із політиками.
«Найцінніше, що є у людини, – це досвід. Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знов підйоми. І коли людина десятиліттями в професії, залишається соціально активною та за нею ідуть колективи, – вона ефективна», – написала вона на своїй сторінці у фейсбуці.
Венедіктова заявила, що «безмежно вдячна» всім «реформаторам» і «активістам» за поради стосовно її заступників і радників з новими обличчями (Луценко пожартував у фейсбуці, мовляв, «у бій ідуть лише ... молоді обличчя»).
«Мабуть, їх треба брати відразу ж з пологових будинків», – зауважила генпрокурор.
«Щодо часів різних президентів і «їхніх» прокурорів – і лікарі, і вчителі, і правоохоронці працюють при різних президентах. Це люди систем. І вони працюють на державу в межах, встановлених законом, виконуючи свої функції. Не плутайте їх з політиками)», – наголосила Венедіктова.
Святослав Піскун – ветеран генпрокурорського крісла. Він обіймав цю посаду тричі – за президентів Кучми двічі (липень 2002 – жовтень 2003, грудень 2004 – жовтень 2005) та Ющенка (квітень 2007 – травень 2007).
Однак попри значну кількість призначень, довго він у кріслі не затримувався. Чи не головне, чим запам’ятався Піскун на посаді, так це непереборним бажанням у цьому кріслі залишатися. Так, у грудні 2004-го поновився на посаді Піскун через суд, повторно звільнив його вже президент Ющенко.
Це звільнення Піскун оскаржив у суді. У 2007 році Ющенко відновив його на посаді генпрокурора, «виконуючи рішення суду», але вже за місяць знову відправив у відставку – формально через те, що він не склав депутатський мандат.
Святослав Піскун проходив у Раду у 2006 та 2007 роках за список «Партії регіонів».
У 2012 році балотувався на мажоритарному окрузі на Житомирщині, але в парламент не пройшов. Не пройшов у Раду він і з «Сильною Україною» Тігіпка у 2014 році.
У 2016 році Піскуна обрали головою «Союзу юристів України».
Раніше Mind писав про те, чому топ-чиновники виграють суди щодо поновлення на посадах, як працює оновлене законодавство відносно перезавантаження влади і яке значення матиме «справа Верланова».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].