Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
Піскун став радником генпрокурора

Піскун став радником генпрокурора

Венедіктова прокоментувала це тим, що потрібно не плутати професіоналів з політиками

Піскун став радником генпрокурора
Радник генерального прокурора України Святосла Піскун
Фото: фейсбук Святослава Піскуна

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова призначила 61-річного голову Спілки юристів України, колишнього генпрокурора Святослава Піскуна своїм радником на громадських засадах. Копію наказу від 27 липня опублікував на своїй сторінці у фейсбуці інший ексгенпрокурор Юрій Луценко.

Ірина Венедіктова інформацію про призначення своїм радником Піскуна підтвердила. Вона вважає найціннішим у людини – її досвід та закликає не плутати фахівців із політиками.

«Найцінніше, що є у людини, – це досвід. Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знов підйоми. І коли людина десятиліттями в професії, залишається соціально активною та за нею ідуть колективи, – вона ефективна», – написала вона на своїй сторінці у фейсбуці. 

Венедіктова заявила, що «безмежно вдячна» всім «реформаторам» і «активістам» за поради стосовно її заступників і радників з новими обличчями (Луценко пожартував у фейсбуці, мовляв, «у бій ідуть лише ... молоді обличчя»).

«Мабуть, їх треба брати відразу ж з пологових будинків», – зауважила генпрокурор.

«Щодо часів різних президентів і «їхніх» прокурорів – і лікарі, і вчителі, і правоохоронці працюють при різних президентах. Це люди систем. І вони працюють на державу в межах, встановлених законом, виконуючи свої функції. Не плутайте їх з політиками)», – наголосила Венедіктова.

Святослав Піскун – ветеран генпрокурорського крісла. Він обіймав цю посаду тричі – за президентів Кучми двічі (липень 2002 – жовтень 2003, грудень 2004 – жовтень 2005) та Ющенка (квітень 2007 – травень 2007).

Однак попри значну кількість призначень, довго він у кріслі не затримувався. Чи не головне, чим запам’ятався Піскун на посаді, так це непереборним бажанням у цьому кріслі залишатися. Так, у грудні 2004-го поновився на посаді Піскун через суд, повторно звільнив його вже президент Ющенко.

Це звільнення Піскун оскаржив у суді. У 2007 році Ющенко відновив його на посаді генпрокурора, «виконуючи рішення суду», але вже за місяць знову відправив у відставку – формально через те, що він не склав депутатський мандат.

Святослав Піскун проходив у Раду у 2006 та 2007 роках за список «Партії регіонів».

У 2012 році балотувався на мажоритарному окрузі на Житомирщині, але в парламент не пройшов. Не пройшов у Раду він і з «Сильною Україною» Тігіпка у 2014 році.

У 2016 році Піскуна обрали головою «Союзу юристів України». 

Раніше Mind писав про те, чому топ-чиновники виграють суди щодо поновлення на посадах, як працює оновлене законодавство відносно перезавантаження влади і яке значення матиме «справа Верланова».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті