Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Кулеба здивований заявою угорського посла щодо продовження блокування засідань комісії Україна-НАТО

Кулеба здивований заявою угорського посла щодо продовження блокування засідань комісії Україна-НАТО

Посол сказав, що Угорщина буде зберігати вето на засіданнях комісії Україна-НАТО

Кулеба здивований заявою угорського посла щодо продовження блокування засідань комісії Україна-НАТО
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Фото: фейсбук Дмитра Кулеби

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба здивований заявою угорського посла Іштвана Ійдярто щодо продовження блокування засідань комісії Україна-НАТО та з’ясовує, яка причина таких висловлювань дипломата. Про це він зазначив під час брифінгу.

«Нас здивувало інтерв'ю угорського посла в Києві. Ми зараз вивчаємо, що стоїть за цим інтерв'ю, тому що те, про що ми домовлялися з моїм колегою Петером Сійярто, до якого я ставлюся з високою повагою і якого я знаю як людину слова, це провести три засідання й узгодити текст спільного меморандум президента Зеленського і прем'єр-міністра Орбана», – сказав Кулеба.

Він нагадав, що засідання економічної комісії та з питань нацменшин вже відбулися і лишалося провести засіданні групи з питань освіти

«Україна вирішила всі питання, які стояли на шляху до проведення цього засідання і воно могло відбутися. Єдине ускладнення виникло з тим, що угорська сторона якраз запровадила обмеження на в'їзд громадян України у зв’язку з пандемією коронавірусу. І я отримав листа від Петера Сійярто з пропозицією перенести засідання на вересень цього року», – пояснив міністр.

Кулеба запевнив, що Україна налаштована на вирішення всіх суперечливих ключових питань із сусідами, зокрема, з Угорщиною і пошуку таких рішень, які відповідатимуть і інтересам України, і інтересам Угорщини.

«Наша позиція залишається незмінною: ми внесли у закон про середню освіту всі зміни, на яких наполягала Венеціанська комісія, тому питання внесення змін до того закону є закритим. Але ми налаштовані конструктивно говорити з нашими партнерами і шукати взаємоприйнятні рішення», – підкреслив він.

Водночас очільник МЗС наголосив, що Україна не робить «швидких висновків», та розповів, що його заступник з’ясовує, «що насправді відбувається і якою є динаміка процесу».

«Україна продовжує очікувати на візит прем’єр-міністра Орбана до України і готова конструктивно над ним працювати», – додав він.

Раніше в інтерв’ю посол Іштван Ійдярто заявив, що Угорщина буде зберігати вето на засіданнях комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через «дуже негативні для угорців» три реформи, які нині є в Україні, а саме – реформу освіти, використання мови та адміністративну реформу.

Як повідомлялося раніше, Угорщина поскаржилася, що внаслідок повеней на Закарпатті річки Угорщини повні сміття. Екологічна інспекція спільно з Нацполіцією планують рейди незаконними сміттєзвалищами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті