Космічний корабель Crew Dragon з астронавтами успішно повернувся на Землю (ВІДЕО)

Космічний корабель Crew Dragon з астронавтами успішно повернувся на Землю (ВІДЕО)

Вперше з 1975 року космічний корабель здійснив посадку в океан

Этот материал также доступен на русском языке
Космічний корабель Crew Dragon з астронавтами успішно повернувся на Землю (ВІДЕО)
фото twitter.com/NASA

Космічна експедиція, за якою з травня стежили в усьому світі, завершилася. Як повідомляє The Verge, на Землю повернувся екіпаж першого за багато років американського пілотованого корабля Crew Dragon у складі астронавтів NASA Дугласа Херлі та Роберта Бенке.

Корабель приводнився о 21:48 за київським часом у Мексиканській затоці біля узбережжя Пенсаколи, штат Флорида, де неподалік очікували рятувальні судна, щоб прийняти екіпаж.

Ілон Маск прокоментував подію.

«Вітаю SpaceX і NASA з виконанням першого пілотованого польоту Dragon. Америка повернулася», – написав він.

Президент США Дональд Трамп також опублікував свої привітання.

«Чудово, що астронавти NASA повернулися на Землю після дуже успішної місії тривалістю два місяці. Дякую вам всім! Астронавти здійснили перше приводнення за 45 років. Дуже разюче!» – зазначив він.

Нагадаємо: 30 травня цього року американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX відправила на МКС астронавтів NASA.

Як повідомлялося, після закриття програми Space Shuttle астронавти могли літати в космос тільки на російських «Союзах». У разі успіху Маска «Роскосмос» втратить контракти, які принесли компанії $4 млрд за дев'ять років, а SpaceX застовпить за собою місце головного космічного підрядника NASA. Середня ціна доставлення одного астронавта на МКC за ці роки склала $55,3 млн, останніми роками NASA платила «Роскосмосу» по $80 млн за людину. За дев'ять років американці купили 70 місць на «Союзах» за $3,9 млрд. Тепер «Роскосмос» може втратити ці контракти – але тільки після того, як ракета й корабель SpaceX доведуть свою надійність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті