Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
ОАЕ першими в арабському світі запустили атомну електростанцію

ОАЕ першими в арабському світі запустили атомну електростанцію

Будівництво АЕС розпочалось в 2012 році

ОАЕ першими в арабському світі запустили атомну електростанцію
фото United Arab Emirates News Agency / Wall Street Journal

Об'єднані Арабські Емірати стали першою країною в арабському регіоні, яка ввела в експлуатацію атомну електростанцію. У країні успішно експлуатується «перший мирний ядерний реактор в арабському світі», заявив шейх Мухаммед бін Рашид Аль Мактум, віце-президент ОАЕ і емір Дубая, передає WSJ.

У довгостроковій перспективі країна, населення якої становить близько 10 мільйонів людей, має намір покрити чверть своїх енергетичних потреб за допомогою атомної електростанції та її чотирьох реакторів. Атомна електростанція Барака розташована в західній частині країни на узбережжі Перської затоки, неподалік кордону з Саудівською Аравією.

Будівельні роботи почалися в 2012 році на чолі з південнокорейською державною компанією KEPCO. Контракт на $18,5 млрд включає в себе не тільки будівництво, а й навчання співробітників та управління станцією потужністю 1400 мегават.

За даними державної енергетичної компанії ENEC, перший блок буде готовий до підключення до електромережі через кілька тижнів, щоб потім він міг постачати електроенергію домогосподарствам і компаніям. За допомогою заводу ОАЕ щорічно викидатиме на 21 млн тонн менше вуглекислого газу.

Сусідня Саудівська Аравія також заохочує використання ядерної енергії. У найближчі 20 років королівство планує побудувати до 16 реакторів. Іран, який знаходиться в регіоні, але не є арабською країною, також має реактор на АЕС в Бушері на півдні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті