Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
НАБУ підозрює, що компанія Новинського завдала державі збитків в майже 200 млн грн

НАБУ підозрює, що компанія Новинського завдала державі збитків в майже 200 млн грн

НАБУ і САП повідомили про підозру 6 особам

НАБУ підозрює, що компанія Новинського завдала державі збитків в майже 200 млн грн
Бізнесмен, очільник фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський
Фото: фейсбук Вадима Новинського

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) повідомили шести особам про підозру в організації схеми за якої ТОВ «Аркона Газ-Енергія» отримала право на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища (Полтавська обл.) за штучно заниженою вартістю. Про це повідомляє держслужба НАБУ.

У результаті держава не отримала 196,8 млн грн, які ТОВ повинно було сплатити за отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Як з'ясувало слідство, протягом 2016 року «Аркона Газ-Енергія» безрезультатно зверталося до Державної служби геології й надр за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону.

Однак згодом склад власників компанії змінився. Державні й місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила з Державною службою геології та надр надання «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища без проведення аукціону.

Після цього підозрювані розподілили ролі й розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору і дійсної початковою ціною становить 196,8 млн грн, що складає розмір збитків, завданих державному бюджету України, повідомили в НАБУ.

Підставами для початку розслідування стали заява народного депутата України Віталія Купрія і сюжет програми журналістських розслідувань «Схеми».

За даними розслідування програми «Схеми», люди з оточення Ігоря Кононенка й Петра Порошенка продали компанії «Regal Petroleum» Вадима Новинського компанію «Аркона Газ-Енергія» зі спецдозволом на розробку і видобуток газу в Полтавській області в 60 разів дорожче, ніж купили у держави.

Як повідомлялося раніше, 3 липня суд задовольнив вимоги «Укрнафти» скасувати ліцензію «Аркони Газ-Енергія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті