Система електронних платежів запрацювала у режимі 23/7

Система електронних платежів запрацювала у режимі 23/7

Клієнти банків матимуть майже цілодобовий доступ до фінансових послуг

Система електронних платежів запрацювала у режимі 23/7
Фото: pixabay.com

З 3 серпня 2020 року система електронних платежів (СЕП)  запрацювала у режимі 23/7 – відтепер система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у фейсбуці.

«Перехід на розширений регламент роботи пройшов успішно. Відтепер система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.

Першими уночі 3 серпня цього року в системі здійснили платежі АТ «Альфа Банк», АТ «Перший інвестиційний банк», АТ «ІдеяБанк». На світанку до них приєдналися ще два банки – АТ КБ «ПриватБанк» та АТ «Ощадбанк», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що упродовж першої доби роботи за новим регламентом платежі в СЕП здійснювали всі 75 банків України та Державна казначейська служба України, з них чотири банки (АТ «Альфа Банк», АТ «ОТП БАНК», АТ КБ «ПриватБанк», АБ «УКРГАЗБАНК») відправляли початкові платежі в СЕП до кінця доби.

Повідомляється, що загалом протягом банківського дня 3 серпня в системі було оброблено 1,6 млн платежів на загальну суму понад 119 млрд грн.

«Тепер клієнти банків матимуть майже цілодобовий доступ до фінансових послуг та зможуть проводити чутливі до часу платежі в зручному для них режимі.

Це позитивно сприятиме розширенню фінансової інклюзії, впровадженню нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів та зростанню частки безготівкових розрахунків», – заявив директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

У НБУ додали, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу системи на цілодобовий режим роботи.

«Тепер Національний банк працюватиме, щоб реалізувати в СЕП «безшовний» режим роботи 24/7», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, НБУ застосував санкції до шести банків за порушення фінмоніторингу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло