Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Через спеку ціни на газ у Європі підскочили до 4-місячного максимуму

Через спеку ціни на газ у Європі підскочили до 4-місячного максимуму

З початку серпня Україна в півтора рази збільшила імпорт газу з Європи

Через спеку ціни на газ у Європі підскочили до 4-місячного максимуму
фото Shutterstock

Спотові ціни на газ в Європі в понеділок виросли на прогнозах встановлення спекотної погоди – вище середніх значень температур у Європі, що викличе зростання використання енергії для охолодження повітря, передає Інтерфакс.

У понеділок ціна газу на головному майданчику Європи – голландській TTF – підскочила до $79 за тисячу кубометрів (у порівнянні з $59 в середньому за минулий тиждень). Таких значень європейські котирування не бачили з середини квітня.

Експерти ринку, чиї думки зібрало агентство Bloomberg, крім погоди вказують на низький рівень поставок газу з Норвегії та СПГ. Експерти також пов'язують оптимізм трейдерів з припущеннями, що ринковий попит починає долати шок пандемії коронавірусу.

Крім того, з початком серпня Україна в півтора рази збільшила імпорт газу з Європи. Поставки перевищили 100 млн кубометрів на добу: в тому числі понад 40 млн куб. м склав фізичний реверс зі Словаччини та понад 60 млн куб. м – віртуальний реверс на словацькому напрямку (на експортному транзитному потоці російського газу).

На газовому хабі в австрійському Баумгартені – сюди газ приходить через Україну – газ подорожчав до $92 за тисячу кубометрів (з середнього рівня в $76 на минулому тижні).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті