Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Оператору ГТС дозволили призначити незалежного контролера

Оператору ГТС дозволили призначити незалежного контролера

Він буде слідкувати, щоб до всіх учасників ринку було однакове ставлення

Оператору ГТС дозволили призначити незалежного контролера
Фото: pixabay.com

ТОВ «Оператор ГТС України» отримав погодження регулятора на призначення незалежного контролера, який здійснюватиме моніторинг дотримання програми відповідності щодо рівного ставлення до всіх учасників ринку газу. Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) визнала можливість призначення незалежного контролера ОГТСУ на підставі рішення єдиного учасника товариства, посилаючись на статтю 31 Закону України «Про ринок природного газу» та статтю 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

До функцій контролера належать моніторинг і звітування перед українським та європейським регуляторами – тобто НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства – про дотримання Оператором ГТС України програми відповідності щодо рівного ставлення до всіх учасників ринку газу або ж про будь-яку дискримінацію чи порушення з боку ОГТСУ стосовно когось з учасників.

Сьогодні ОГТСУ доопрацьовує програму відповідності після наданих Нацрегулятором зауважень і пропозицій.

«Призначення контролера є ще одним важливим кроком для побудови незалежного, але підзвітного суспільству, оператора ГТС і є кроком для наближення українського оператора до стандартів європейського ринку. Ми раді, що цей крок буде зроблено вже скоро і з’явиться незалежний арбітр, який слідкуватиме за відношенням ОГТСУ до учасників ринку. Саме таку логіку вкладали законодавці при підготовці Закону України «Про ринок природного газу» – прокоментувала директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова.

У світовій практиці використовують інструмент введення незалежного контролера для уникнення тиску третіх осіб на операторів ГТС. Це може бути фізична або юридична особа. Українське законодавство дозволяє наглядовій раді або, у разі її відсутності, колегіальному виконавчому органу ОГТСУ призначати контролера. Однак оскільки в ОГТСУ відсутні наглядова рада або колегіальний виконавчий орган (тобто директорат), а керівним органом є одноосібний генеральний директор, ОГТСУ звернувся до НКРЕКП з відповідним питанням про можливі шляхи призначення контролера.

Як повідомлялося раніше, Nord Stream 2 подвоїв витрати на лобістів у США. З початку року оператор «Північного потоку – 2» витратив на ці цілі $1,69 млн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті