Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Лукашенко заявив про втрачені мільярди і звинуватив Росію в зраді «братських відносин»

Лукашенко заявив про втрачені мільярди і звинуватив Росію в зраді «братських відносин»

Білорусь зараз можна назвати єдиною спокійною країною в центрі Євразії

Лукашенко заявив про втрачені мільярди і звинуватив Росію в зраді «братських відносин»
фото Офіційний сайт Президента Білорусі

«Нафтові розборки» з Росією призвели до того, що бюджет Білорусі недоотримав 1,5 млрд білоруських рублів (близько $614 млн). Про це заявив білоруський президент Олександр Лукашенко, виступаючи зі щорічним зверненням до народу і Національних зборів у вівторок, передає Forbes.

Політик нагадав, що в умовах пандемії коронавірусу Білорусь вибрала «особливий шлях» і не стала вводити карантин, як радила ВООЗ. «Ми в цій непростій ситуації не закрили підприємства на відміну від усього світу, направили з бюджету додатково півмільярда рублів тим, хто особливо потребував підтримки держави. І це в цих умовах, коли від нафтових розборок з Росією бюджет недоотримав 1,5 млрд рублів», – підкреслив Лукашенко.

За словами Лукашенка, Білорусь зараз можна назвати «єдиною спокійною країною в центрі Євразії».

«Росія боїться нас втратити, адже крім нас у них не залишилося по справжньому близьких союзників. І Захід останнім часом став проявляти до нас все більше предметний інтерес. Та й Китай всерйоз розраховує на стабільність свого друга», – сказав білоруський лідер.

Він підкреслив, що Росія завжди була, є і залишиться союзником Білорусі, «хто б не був при владі». «Це непереборний фактор, це глибоко всередині наших народів. Навіть незважаючи на те, що братські відносини з нами Росія проміняла на партнерські. Даремно», – зазначив Лукашенко.

Спочатку звернення президента було заплановано на квітень, але його відклали через пандемію. У день звернення Лукашенко також опублікував свою передвиборну програму, в якій обіцяв реформувати Конституцію. У програмі йдеться, що формою змін основного закону буде референдум. Він повинен пройти «за законом, не на вулицях і площах, а через правові відносини».

Крім цього, Лукашенко, який іде на шостий президентський термін, заявив, що не допустить шокової терапії, подвоїть зарплати за п'ять років, буде максимально підтримувати інвесторів і зрівняє можливості для приватних і державних компаній. У планах політика також розвивати промисловість і сільське господарство, позбутися надмірної нафтогазової залежності.

Свою президентську програму також опублікувала суперниця Лукашенко на виборах Світлана Тихановська, навколо якої об'єдналися штаби кандидатів від опозиції, які не були допущені до виборів – Валерія Цепкало і Віктора Бабарико. У разі перемоги Тихановської єдиний штаб обіцяє провести нові вибори за участю всіх альтернативних кандидатів, реабілітувати політв'язнів і провести референдум про повернення до Конституції 1994 року з обмеженням кількості президентських термінів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті