Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Експрацівника Google засудили до 18 місяців в'язниці за крадіжку інформації

Експрацівника Google засудили до 18 місяців в'язниці за крадіжку інформації

Крім цього Левандовскі має сплатити компанії великий штраф

Експрацівника Google засудили до 18 місяців в'язниці за крадіжку інформації
Ентоні Левандовскі
фото DR

Колишній інженер Google і Uber Ентоні Левандовскі, якого було звинувачено в крадіжці конфіденційної інформації Google, отримав термін 18 місяців в'язниці. Про це повідомляє Коммерсант з посиланням на Financial Times.

Оголошення вироку завершило найгучнішу справу останніх десятиліть про корпоративне шпигунство в Кремнієвій долині.

У 2017 році холдинг Alphabet, що володіє Google і Waymo, подав до суду на Uber Technologies і Ентоні Левандовскі, звинувативши їх в крадіжці технологій, необхідних для систем безпілотного водіння, якими Левандовскі займався в Waymo до переходу в Uber. Суд зобов'язав Uber повернути позивачеві відповідні документи й усунути Левандовскі від роботи. В травні 2017 року інженера було звільнено з Uber Technologies.

На початку 2018 року Uber Technologies і Waymo досягли угоди за умовами врегулювання претензій, і відповідач погодився заплатити позивачеві $245 млн. Але суддя, який вів справу, рекомендував прокуратурі порушити кримінальну справу за цими звинуваченнями. У серпні минулого року звинувачення були пред'явлені.

Ще в березні цього року Левандовскі визнав свою провину. Як наголошується, він розраховував на максимально м'яке покарання, яке не передбачає ув'язнення. Проте суддя Вільям Еслуп заявив в суді, що більш м'який вирок став би «зеленим світлом для кожного майбутнього блискучого інженера, щоб викрадати комерційні секрети».

Крім 18-місячного ув'язнення Левандовскі має сплатити штраф $95 000 і виплатити реституції Google в розмірі $757 000. У березні йому вже було наказано виплатити Google $179 млн, після чого Левандовські оголосив себе банкрутом. За рішенням суду Левандовскі почне відбувати тюремний термін після закінчення пандемії COVID-19.

Сам Левандовські подав зустрічний позов – але вже на Uber, заявляючи, що компанія винна йому $4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті