Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Дуров попередив про ризики «загибелі інтернету» через тиск США на TikTok

Дуров попередив про ризики «загибелі інтернету» через тиск США на TikTok

Він розповів, що кілька разів отримував пропозиції продати Telegram

Дуров попередив про ризики «загибелі інтернету» через тиск США на TikTok
фото DR

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розкритикував дії США проти китайської соцмережі TikTok, які «створюють небезпечний прецедент». Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Дуров також наголосив, що ніколи не продасть Telegram і пишається цим. За його словами, подібні пропозиції до нього надходили від представників країн, які потім намагалися заблокувати месенджер.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що додаток TikTok припинить роботу в США з 15 вересня, якщо його не купить Microsoft або інша американська компанія. У TikTok вважають, що кінцева мета влади США – блокування цього додатка.

«Я можу зрозуміти, чому уряд США погрожує заборонити TikTok, якщо його активи в США не будуть продані американським інвесторам. Зрештою, Китай забороняє практично всі некитайські додатки для соціальних мереж на своїй території. Чому решта світу, включаючи США, повинен дозволяти китайським додаткам безкоштовно наповнювати свої ринки?» – написав Дуров.

Однак погрози США на адресу TikTok, за його словами, «створюють небезпечний прецедент, який зрештою може привести до загибелі інтернету».

«Досі тільки автократичні країни, такі як Іран, Китай або Росія, були відомі тим, що змушували технологічні компанії продавати частини свого бізнесу інвесторам, які мають тісні зв'язки з їх урядами», заявив Павло Дуров.

«Скоро кожна велика країна, ймовірно, буде використовувати «національну безпеку» як привід розділити міжнародні технологічні компанії», – зазначив він.

Він розповів про те, як сам отримував пропозиції про частковий продаж свого мессенджера «від двох фондів, пов'язаних з країнами, які пізніше намагалися заблокувати Telegram».

«Моя відповідь на ці пропозиції була схожа на мою фотографію середнього пальця: ми не займаємося зрадою наших користувачів. Ми не продаємо Telegram – ні частково, ні повністю. Це завжди буде нашою позицією», – заявив Дуров.

Нагадаємо, в червні Роскомнадзор за погодженням з Генпрокуратурою РФ вирішив відмовитися від спроб блокування месенджера Telegram в Росії, заявивши, що керівництво месенджера проявило«готовність протидіяти тероризму та екстремізму».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті