Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
«Філіп Морріс Україна» сплатить 1 млрд грн штрафу

«Філіп Морріс Україна» сплатить 1 млрд грн штрафу

Компанія планує подавати апеляцію

«Філіп Морріс Україна» сплатить 1 млрд грн штрафу
Фото: EPA

Господарський суд Києва 5 серпня ухвалив рішення на користь Антимонопольного комітету (АМКУ) в суперечці з ПрАТ «Філіп Морріс Україна» і ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибьюшн (ФМУ)» про порушення конкуренції на ринку дистрибуції тютюнових виробів. Про це повідомили в пресслужбі компанії.

«Філіп Морріс» має намір оплатити штраф у розмірі 1,18 млрд грн.

«Виключно щоб уникнути нарахування ФМУ щоденної пені за прострочення оплати штрафу, яка відповідно до статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» дорівнює 1,5% від суми штрафу, ФМУ оплатить штраф в розмірі 1,18 млрд грн і продовжить подальше оскарження рішення АМКУ», – сказано в повідомленні виробника сигарет.

Водночас у компанії не згодні з рішенням суду першої інстанції й мають намір його оскаржити.

«Ми подаємо апеляційну скаргу. Вважаємо звинувачення Антимонопольного комітету України (АМКУ) безпідставними, а рішення Господарського суду міста Києва – необґрунтованим», – відзначають у «Філіп Морріс Україна».

За даними компанії, консолідація бізнесу дистрибуції сигарет в руках одного дистриб'ютора, з приводу чого і велося розслідування про порушення конкуренції, є безпосереднім результатом дій АМКУ ще у 2010-2011 роках.

«АМКУ не залишив виробникам нічого іншого, як працювати з одним дистриб'ютором і прийняти нову структуру ринку», – стверджують в компанії.

Як повідомлялося раніше, група компаній «Імперіал Тобакко», до якої входять «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», сплатила накладені Антимонопольним комітетом штрафи на загальну суму майже 460 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті