Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Світовий ринок планшетів зростає найвищими темпами за шість років

Світовий ринок планшетів зростає найвищими темпами за шість років

Причиною підйому називають попит на тлі переходу на дистанційний режим роботи і навчання

Світовий ринок планшетів зростає найвищими темпами за шість років
фото DR

У другому кварталі 2020 року світовий ринок планшетів продемонстрував найвищі темпи зростання за останні шість років. Про це повідомляється в свіжому звіті Strategy Analytics про ситуацію в планшетній галузі, передає DailyComm.

За оцінками дослідницької компанії, в квітні-червні 2020-го поставки планшетів виросли на 17% в річному вираженні і досягли 43,3 млн штук. Причиною підйому аналітики називають попит на тлі переходу на дистанційний режим роботи і навчання під час пандемії COVID-19. Якщо віддалена робота і онлайн-навчання перетворяться в норму після завершення пандемії, це сприятиме подальшому зростанню планшетного ринку, заявили фахівці.

Згідно з аналізом ринку, двозначні темпи зростання в минулому кварталі спостерігалися у всіх провідних виробників планшетів.

За оцінками Strategy Analytics, лідер ринку Apple поставив 14,3 млн iPad, що на 34% більше минулорічного рівня. В результаті компанія Тіма Кука показала вдвічі вищі темпи зростання, ніж ринок загалом, а внесок iPad в процентному вираженні склав 33% проти 29% роком раніше.

Apple перестала розкривати дані про постачання iPad та інших своїх пристроїв, але фінансовий звіт, недавно опублікований компанією, підтверджує успіхи планшетного бізнесу. Виручка Apple за квартал, що закінчився в червні 2020-го, склала $59,7 млрд, а прибуток був на рівні $11,25 млрд. Найсильніше зростання продажів спостерігалося саме в планшетній категорії – ріст порівняно з 2019-м склав 31%, відзначають оглядачі порталу 9to5mac.

Аналітики Canalys теж звернули увагу на досягнення Apple на ринку планшетів. Згідно їх оцінками, відвантаження iPad в квітні-червні збільшилися майже на 20% в річному численні і перевищили 14 млн штук, що стало рекордом для цього періоду. Внесок Apple в загальний обсяг відвантажень планшетів, за даними Canalys, склав 38%.

Що стосується інших виробників, то згідно зі звітом Strategy Analytics, слідом за Apple розташувалися

  • Samsung – 6,9 млн планшетів; ринкова частка 15,9%,
  • Huawei – 4,9 млн планшетів; ринкова частка 11,3%,
  • Lenovo – 2,8 млн планшетів; ринкова частка 6,5%
  • Amazon – 2,7 млн планшетів; ринкова частка 6,3%.

Найзначніша надбавка щодо постачання планшетів – на 51% – зареєстрована у Lenovo. Samsung і Huawei покращили показники на 40% і 45%, а у Amazon зростання було в межах 33%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті