ТЕРМІНОВО: Мін'юст США висунув офіційні звинувачення Коломойському в розкраданні коштів ПриватБанку
Мін'юст США висунув офіційні звинувачення Коломойському в розкраданні коштів ПриватБанку

У четвер 6 серпня міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського, якого вважали союзником президента України, в розкраданні мільярдів доларів з Приватбанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі. Про це пише Washington Post.
У цивільному позові про конфіскацію комерційної власності в Кентуккі і Техасі Міністерство юстиції заявило, що Ігор Коломойський і його діловий партнер Геннадій Боголюбов вкрали у ПриватБанку так багато, що Національний банк України був змушений виплатити установі $5,5 млрд допомоги «щоб запобігти економічній кризі для всієї країни».
Коломойський, один з найбагатших людей України, пов'язаний з президентом України Володимиром Зеленським. Він розбагатів в епоху бурхливого капіталізму в Україні після розпаду Радянського Союзу, скуповуючи активи від авіакомпаній до фінансових установ. Як пише WP, Коломоський має прізвисько «Беня» і тримає в своєму офісі акваріум з акулами.
Коломойський і Боголюбов були двома основними власниками ПриватБанку до його націоналізації, заявило міністерство юстиції, і використовували банк в якості особистого гаманця для створення бізнес-імперії в Сполучених Штатах. Вони брали гроші у ПриватБанку, а потім проводили їх через велику мережу компаній, щоб «ретельно приховати їх характер, джерело, власність і контроль», стверджує Мінʼюст.
Серед їх покупок в США – майже 500 000 квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи в Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційна нерухомість в Техасі.
Як зазначає видання, звинувачення Міністерства юстиції мають не кримінальний характер, а цивільний у позові, поданому банком в суд штату Делавер.
Як вказано в позові Мінʼюсту, два ділових партнери Коломойського і Боголюбова з Маямі – Мордехай Корф і Уріель Лабер – допомагали купувати і управляти холдингами олігархів в Сполучених Штатах, які часто носять якусь версію назви «Optima».
Компанії Optima володіють пакетами акцій у кількох будівлях в центрі Клівленда, які, за твердженнями Міністерства юстиції, були куплені на вкрадені кошти.
Коломойський також вже давно перебуває під загрозою кримінального розслідування прокуратури США в Клівленді з приводу можливого відмивання грошей. В рамках цієї справи у вівторок ФБР провело обшук в офісі Optima Management Group в центрі Клівленда, а також в іншому офісі Optima в Маямі.
Нагадаємо: у липні цього року Приватбанк заявив, що його колишні власники, Коломойський та Боголюбов, відмили у США майже $800 млн. Банк подав до суду у штаті Делавер 21 липня змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили $660 млн через групу американських компаній Optima і ще $100 млн через інші американські компанії.
Первісний позов банк подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, тоді звинувативши колишніх власників у відмиванні у США $623 млн. Справа перебуває в процесі розгляду.
При президенті Порошенку уряд націоналізував Приватбанк, стверджуючи, що Коломойський і партнер пограбували банк на мільярди доларів. Коломойський заперечив ці звинувачення, але втік з Києва до Ізраїлю, де він також має громадянство. Він зберіг політичну владу в Україні через свої бізнес-холдинги, в тому числі великий український телеканал «1+1».
.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].