Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
РГК Фірташа провела перші в Україні випробування водню в газовій системі

РГК Фірташа провела перші в Україні випробування водню в газовій системі

Компанія випробувала можливість транспортувати водень за наявною газорозподільною системою

РГК Фірташа провела перші в Україні випробування водню в газовій системі
Фото: pixabay.com

Регіональна газова компанія (РГК) в рамках «EU Hydrogen Strategy» провела перші в Україні випробування водню в газорозподільній системі. Як повідомляє пресслужба РБК, випробування проходили 6 серпня на спеціально підготовленому полігоні в Черняхові Житомирської області.

Отримані дані дозволять фахівцям РГК й науковому товариству оцінити сумісність наявних газопровідних систем з новими видами енергії.

У процесі експерименту системи полігону були прокачані інертним газом, а потім заповнені воднем, концентрація якого була доведена до 99%.

Наступні випробування компанія планує ще на чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.

У використанні української газотранспортної системи (ГТС) для постачання водню в Європу зацікавлена Німеччина.

6 серпня міжнародні компанії «Yom Capital», «Н2» і «NBT» обговорили з президентом Володимиром Зеленським будівництво в Україні дата-центру й заводу з виробництва водню.

За день до цього «Yom Capital» і «Н2» зустрілися з в.о. Міненерго Ольгою Буславець, де заявили про інтерес до південного регіону країни, де спостерігається перевиробництво електроенергії.

РГК – сервісна компанія. Під її брендом працює 20 газорозподільних компаній, які обслуговують понад 250 000 км газопроводів і понад 8 млн споживачів газу. Її пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті