Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем

Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем

Кандидатуру на посаду запропонував глава НБУ Кирило Шевченко

Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем
Заступник глави центробанку Олексій Шабан
Фото: bank.gov.ua

Рада Національного банку України (НБУ) на позачерговому засіданні в п'ятницю призначила директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексія Шабана на посаду заступника глави центробанку. Про це повідомив НБУ на своєму сайті.

Згідно з повідомленням, Шабан обійматиме посаду заступника глави центробанку, що курує сферу платіжних систем і грошового обігу, яку раніше обіймав Сергій Холод.

Кандидатуру Шабана на посаду запропонував глава НБУ Кирило Шевченко.

«Його кандидатура є найбільш вдалою, оскільки поєднує досвід роботи у центральному банку та у великому системному банку з найбільш розгалуженою платіжною інфраструктурою, а також знання реальних потреб учасників фінансового сектору», – прокоментував Шевченко, слова якого наводить пресслужба регулятора.

За інформацією центробанку, Олексій Шабан працює директором департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ з лютого 2020 року, і за цей час Нацбанк запустив комерційну модель використання системи BankID НБУ, систему електронних платежів НБУ в режимі роботи 23/7, а також розробив і затвердив Стратегію розвитку фінтеху в Україні до 2025 року.

До приходу в НБУ Шабан пропрацював понад 24 роки у «ПриватБанку», зокрема з 2018 року обіймав посаду члена правління «ПриватБанку» з питань роздрібного бізнесу.

На минулому позачерговому засіданні 3 серпня Рада НБУ погодила звільнення Холода.

На позачерговому засіданні до цього, 22 липня, Рада НБУ вирішила призначити на посаду заступника глави НБУ ексзаступника міністра фінансів Юрія Гелетія, кандидатуру якого подав новий глава центробанку Кирило Шевченко, замість звільненого у зв'язку з закінченням терміну повноважень Олега Чурія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті