Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Білл Гейтс попередив про майбутню катастрофу, «гіршу за коронавірус»

Білл Гейтс попередив про майбутню катастрофу, «гіршу за коронавірус»

У наступні 10-20 років економічний збиток, нанесений зміною клімату, буде таким же серйозним, як пандемія

Білл Гейтс попередив про майбутню катастрофу, «гіршу за коронавірус»
фото DR

Світ через кілька десятиліть може зіткнутися з глобальною кризою, наслідки якої виявляться більш руйнівними, ніж у пандемії коронавірусу, написав у своєму блозі засновник Microsoft Білл Гейтс. «Якою б жахливою не була ця пандемія, зміна клімату може виявитися ще гіршою», – зазначив мільярдер.

Він визнав, що на тлі лиха, викликаного COVID-19, важко думати сьогодні про таку проблему, як зміна клімату. Але наголосив на необхідності діяти вже зараз, щоб уникнути кліматичної катастрофи.

Білл Гейтс запропонував порівняти смертність від СOVID-19 і прогнозовану смертність, викликану зміною клімату. Згідно з наведеними ним даними, на початок серпня в усьому світі від коронавірусу померли більше 600 000 чоловік. У річному обчисленні рівень смертності становив 14 на кожні 100 000 осіб.

Прогнозується, що протягом наступних 40 років підвищення глобальної температури призведе до збільшення смертності до такого ж рівня – 14 смертей на 100 000 населення. До кінця століття, якщо зростання викидів залишиться високим, цей показник складе 73 смерті на 100 000 чоловік.

«Іншими словами, до 2060 року зміна клімату може бути такою ж смертоносною, як COVID-19, а до 2100 року – в п'ять разів більше смертоносною», – зазначив Гейтс.

Похмурі перспективи, зазначив Гейтс, очікують і економіку. За словами мільярдера, в наступні 10-20 років економічний збиток, нанесений зміною клімату, буде таким же серйозним, як пандемія. А до кінця століття справи значно погіршаться, якщо світ залишиться на нинішній траєкторії шкідливих викидів в атмосферу.

Щоб цього не допустити, Гейтс пропонує вже зараз почати створювати і впроваджувати інновації, які дозволять усунути викиди парникових газів. Він нагадав, що захисники здоров'я роками заявляли про неминучість пандемії, але світ мало робив для того, щоб до неї підготуватися.

«Якщо ми почнемо зараз, задіємо можливості науки й інновацій і забезпечимо, щоб рішення працювали і для найбідніших, то ми зможемо уникнути тієї ж помилки зі зміною клімату», – підкреслив мільярдер.

Статки Білла Гейтса, за даними Forbes Real-Time, на даний момент становлять $113,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті