Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Гендиректор аеропорту «Бориспіль» заявив про його можливе банкрутство

Гендиректор аеропорту «Бориспіль» заявив про його можливе банкрутство

За прогнозом Рябікіна, в цьому році буде звільнено щонайменше 27% працівників аеропорту

Гендиректор аеропорту «Бориспіль» заявив про його можливе банкрутство
фото DR

В теорії аеропорт «Бориспіль» може збанкрутувати, але його гендиректор Павло Рябікін пообіцяв зробити все, щоб цього не допустити. Про це він розповів в інтерв’ю виданню «БізнесЦензор».

Навесні, за відсутності державної підтримки аеропорт взяв комерційний банківський кредит, щоб розрахуватися зі співробітниками по зарплаті.

Зараз керівництво підприємства знову веде переговори з банками – зароблених грошей не вистачає, щоб розрахуватися з персоналом

 Водночас до кінця року, за прогнозом Рябікіна, буде звільнено щонайменше 27% працівників.

За даними експертів, за останні пів року пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» впав до рівня аналогічного періоду 2006 року. Основною причиною цієї ситуації стала пандемія коронавірусу. Саме через неї попит на авіаперельоти скоротився, а авіакомпаніям довелося зменшити кількість рейсів, і частково призупинити польоти за деякими напрямками.

Ще однією причиною кризи в «Борисполі» називають те, що компанія МАУ не виконує регулярні рейси і не може погасити попередні борги.

Минулого року на регулярній основі з Борисполя виконували рейси 34 авіакомпанії, а зараз 22. І це при сильному скороченні частот. Зараз аеропорт обслуговує 59 напрямків, а в минулому році, в цей же період обслуговував 111 напрямків. Всі операції ведуться в терміналі D. Експлуатація інших припинена.

Гендиректор «Борисполя» послався на прогнози Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), згідно з якими відновлення світового аеротрафіку до докарантинного рівня відбудеться лише до середини 2024 року.

Виходячи з цих прогнозів, у «Борисполі» найближчі три роки працюватиме лише термінал D, а інфраструктурні плани доведеться відтермінувати на п’ять років (з 2025 до 2030).

Нагадаємо, що державна авіаційна служба України повідомляє про скорочення пасажиропотоку на 67% в першому півріччі 2020 року порівняно з аналогічним періодом роком раніше.

Скасування рейсів і закриті аеропорти під час карантину скоротили кількість авіапасажирів на 1,3 млн осіб. Таким чином, українські авіакомпанії перевезли 2 млн осіб, з них 1,8 млн літали міжнародними рейсами.

Нагадаємо, наприкінці липня в аеропорту «Бориспіль» повідомили про поступове відновлення кількості рейсів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті