Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
У Китаї попередили про поширення ще одного смертельного вірусу

У Китаї попередили про поширення ще одного смертельного вірусу

Вірус SFTS передається через укуси кліщів

У Китаї попередили про поширення ще одного смертельного вірусу
фото DR

Як мінімум в трьох провінціях Китаю поширюється летальний вірус, жертвами якого стали вже сім чоловік, передає газета Global Times, на яку посилається РБК.

Йдеться про вірус SFTS, який передається людині від кліщів. Його збудник був виявлений ще в 2011 році, лікарі не виключають, що вірус може передаватися від людини до людини.

SFTS заразилися не менш 37 чоловік в провінції Цзянсу на сході КНР, в сусідній провінції Аньхой вірус виявлений у 23 чоловік. Також захворювання підтвердилося у жителів провінції Чжецзян. У двох останніх провінціях від вірусу померли семеро осіб.

При зараженні у пацієнтів відзначається лихоманка, сильний кашель, зниження лейкоцитів і тромбоцитів у крові. За словами лікаря Шен Цзіфан з лікарні при Чжецзянському університеті, інфіковані люди можуть передавати вірус через кров або слизову. При цьому основним шляхом передачі SFTS є укуси кліщів.

Наприкінці грудня 2019 року в Китаї почав поширюватися новий коронавірус SARS-CoV-2, що став причиною світової пандемії захворювання COVID-19. Вчені з КНР припускають, що вірус перейшов до людини від кажана і почав поширюватися на продуктовому ринку міста Ухань в провінції Хубей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті