Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
Франція відправить допомогу Маврикію для ліквідації наслідків розливу нафти

Франція відправить допомогу Маврикію для ліквідації наслідків розливу нафти

Аварія може стати не тільки екологічною, а й економічною катастрофою для Маврикію

Франція відправить допомогу Маврикію для ліквідації наслідків розливу нафти
фото AFP

Біля берегів Маврикія стався розлив нафти з суховантажу, який сів на мілину. Влада острова оголосила режим надзвичайної ситуації і попросила про допомогу інші країни. Про відправку допомоги на Маврикій в суботу, 8 серпня, заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає RFI.

Судно MV Wakashio, яке належить японській компанії Nagashiki Shipping, йшло під панамським прапором з Китаю до Бразилії і сіло на мілину біля узбережжя Маврикія 26 липня, неподалік від лагуни Блю Бей. На борту суховантажу перебувало близько 4000 тонн сирої нафти і дизельного палива. Скільки нафтопродуктів потрапило в океан – наразі не відомо.

Розлив нафти може загрожувати не тільки екологічною, а й економічною катастрофою для Маврикію. Туризм є основною статтею доходів держави. Мандрівників приваблює природа і унікальні коралові рифи, які тепер опинилися під загрозою. Рифи грають важливу роль в місцевій екосистемі, оточуючи острів кільцем і захищаючи його береги від акул і сильних течій Індійського океану.

Влада острівної держави зізналася, що не має ні технологій, ні ресурсів для ліквідації наслідків і звернулася за допомогою в ООН.

У відповідь на заклик про допомогу Макрон оголосив в суботу про відправку на Маврикій фахівців і обладнання з сусіднього острова Реюньйон (заморський департамент Франції).

«Коли є загроза біорізноманіттю – потрібно терміново діяти», – написав у Twitter глава держави.

Уже в суботу військово-транспортний літак Casa CN-235 здійснить два вильоти з Реюньйона на Маврикій, щоб доставити перше обладнання і фахівців. Також з Реюньйона до берегів Маврикія відправиться корабель військово-технічної підтримки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті