Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Зеленський закликає владу Білорусі і протестуючих до діалогу та відмови від вуличного насилля

Зеленський закликає владу Білорусі і протестуючих до діалогу та відмови від вуличного насилля

Після оголошення попередніх результатів вчорашніх президентських виборів у Білорусі почалися масові протести

Зеленський закликає владу Білорусі і протестуючих до діалогу та відмови від вуличного насилля
фото Tut.by via REUTERS

Президент України Володимир Зеленський закликає білорусів до толерантності, терпимості, відмови від вуличного насильства і широкого діалогу для виходу з кризисної ситуації, що склалася після оголошення останніх результатів виборів президента Білорусі. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці. 

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри», – зазначив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії. 

«В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони – і уряд, і суспільство, що протестує....», – висловив переконання голова держави.

Він також підкреслив, що Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів. І постаратися забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі. Тільки так можна зберегти надію на вихід з кризи.

«Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», – додав Зеленський.

Нагадаємо: напередодні, 9 серпня, в Білорусі відбулись президентські вибори. Після оголошення попередніх результатів, в яких 80% голосів отримав діючий президент Олександр Лукашенко у багатьох містах країни вибухнули масові протести. У відповідь на такі дії населення силовики застосували спецзасоби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті