Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
НБУ дозволив усім банкам приймати зношені банкноти

НБУ дозволив усім банкам приймати зношені банкноти

Регулятор уточнив визначення низки ознак зношення та пошкодження банкнот

НБУ дозволив усім банкам приймати зношені банкноти
фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) дозволив усім банкам приймати зношені банкноти.  Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, регулятор уточнив визначення низки ознак зношення та пошкодження банкнот. Також Нацбанком визначено, що приймати і передавати значно зношені банкноти для дослідження до центрального банку можуть не лише уповноважені банки, але й усі українські банки.

Окрім цього, на інкасаторські компанії поширено вимоги, які раніше виконували тільки банки і які стосуються вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до НБУ, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у пристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Також запроваджено нову вимогу щодо організації та проведення банками та інкасаторськими компаніями навчальних заходів з метою підвищення рівня знань співробітників, які працюють з готівкою, ознак справжності та платіжності банкнот (монет) національної валюти. 

Крім цього НБУ скасував норму про розсилання банкам плакатів і буклетів з описом банкнот (монет), оскільки на сайті регулятора розміщується їх електронна версія. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті