Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Найбільша партія ЄС закликала ввести санкції проти Білорусі і Лукашенка

Найбільша партія ЄС закликала ввести санкції проти Білорусі і Лукашенка

Глава МЗС Німеччини також вважає, що санкції можуть бути відновлені

Найбільша партія ЄС закликала ввести санкції проти Білорусі і Лукашенка
фото Shutterstock

Найбільша партія Євросоюзу – Європейська народна партія –  закликала ввести санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і керівництва Білорусі.

«Фракція Європейської народної партії в Європарламенті закликає до введення санкцій проти президента Білорусі та керівництва правоохоронних органів країни. ЄНП також наполягає на відновленні програм ЄС з підтримки громадянського суспільства (в Білорусі)», – йдеться в заяві найбільшої політичної наднаціональної партії ЄС.

«Ворожі акти правоохоронних органів проти білорусів, а також фальсифікація результатів виборів повинні мати наслідки. Нам необхідні цілеспрямовані санкції проти президента Олександра Лукашенка і його оточення, а також керівництва правоохоронних органів», – наголосили в ЄНП.

Тим часом міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Євросоюз повинен розглянути питання про відновлення санкцій щодо Білорусі.

ЄС раніше скасував санкції, тому що Білорусь вжила заходів у правильному напрямку, в тому числі звільнивши політичних в'язнів, сказав Маас.

«Тепер, після того, як Олександр Лукашенко був оголошений переможцем президентських виборів, результати яких опозиція не визнала, ми в ЄС повинні обговорити, чи можна застосувати це досі в світлі минулого тижня і минулих днів», – додав він.

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович раніше в понеділок висловив надію, що в санкціях щодо Білорусі не буде необхідності, але не виключив такої можливості.

Нагадаємо, Лукашенко заявив, що вибори пройшли як свято, а протестувальників назвав «вівцями».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті