Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Лукашенко заявив, що вибори пройшли як свято, а протестувальників назвав «вівцями»

Лукашенко заявив, що вибори пройшли як свято, а протестувальників назвав «вівцями»

За його словами, учасники багатотисячних протестів, що почалися після закриття виборчих дільниць, це вівці, якими керують по дзвінку з-за кордону

Лукашенко заявив, що вибори пройшли як свято, а протестувальників назвав «вівцями»
фото www.flickr.com/photos/40330688@N07/37722580514

Президентські вибори в Білорусі пройшли як свято, але ті, хто захотів його зіпсувати, засвітилися ще яскравіше. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає «Белта».

Президент зазначив, що вибори пройшли при рекордній за всю історію явці, на дільниці голосування люди йшли сім'ями, разом з дітьми.

«Мене, чесно кажучи, розчулює, коли з маленьким діточками приходять. Розумієте, це свято. Комусь захотілося зіпсувати це свято. Ми їх побачили – вони засвітилися ще яскравіше цієї ночі. Ми зафіксували дзвінки з-за кордону. З Польщі, Великобританії та Чехії були дзвінки, управляли нашими, вибачте мене, вівцями: вони не розуміють, що роблять, і ними починають вже управляти», – заявив білоруський лідер.

Він також розповів, що за минулу добу багатьом людям через міркувань безпеки було відмовлено у в'їзді до Білорусі.

«Документи були фальшиві, а більшість не знало, навіщо вони їдуть, – пояснив він. – Але, тим не менше, вночі ходили-бродили, намагалися хлопців з міліції атакувати і в окремі моменти атакували, але хлопці гідно вистояли і відповіли».

У той же час глава держави констатував, що постраждалі є з обох сторін. За його словами, отримали травми приблизно 50 цивільних і близько 30 правоохоронців.

В білоруському МВС повідомили, що під час акцій протесту було затримано понад 3000 людей.

Нагадаємо: напередодні, 9 серпня, в Білорусі відбулись президентські вибори. Після оголошення попередніх результатів,в яких 80% голосів отримав діючий президент Олександр Лукашенко у багатьох містах країни вибухнули масові протести.

Під час акцій білоруські силовики застосовували світло-шумові гранати та водомети. Також за інформацією очевидців, яку в МВС країни не підтвердили, силовики вдались до наїзду автозаку на колону протестувальників.

Між тим, Лукашенко наголосив, що відповідь силовиків була адекватною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті