Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Уряд Лівану йде у відставку на тлі протестів після вибуху

Уряд Лівану йде у відставку на тлі протестів після вибуху

Влада країни має намір провести дотрокові парламентські вибори

Уряд Лівану йде у відставку на тлі протестів після вибуху
фото DR

Уряд Лівану на тлі громадських протестів заявив про відставку в повному складі, повідомив телеканал «Аль-Хадас» з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я країни Мухаммеда Хасана. Про це пише Коммерсант.

Протягом останніх кількох днів у Бейруті, який постраждав від потужного вибуху, проходять масові акції протесту. Однією з вимог протестувальників були відставка президента і прем'єр-міністра країни. За останні дні у відставку подали кілька міністрів, а також більше десяти депутатів парламенту.

Як уточнює телеканал, офіційно прем'єр-міністр Хасан Діабі оголосить про рішення через кілька годин.

Прем'єр-міністр Лівану має намір запропонувати на засіданні кабінету міністрів провести дострокові парламентські вибори, які повинні допомогти подолати урядову кризу.

Протести в Лівані не вщухають з 5 серпня. Приводом для них став вибух в порту Бейрута. За даними МВС країни, причиною послужило те, що під час зварювальних робіт сталося загоряння понад 2700 тонн аміачної селітри. У результаті вибуху загинули 158 людей, понад 6 000 постраждали.

Протестувальники, зокрема, звинувачували правлячу коаліцію Лівану в тому, що корупція і некомпетентність уряду стали однією з причин трагедії. Вони вимагають провести дострокові вибори і незалежне розслідування обставин вибуху.

В ході однієї з акцій протесту протестувальники ввірвалися в будівлі кількох міністерств, а також Асоціації банків Лівану.

До стабілізації ситуації в місті була залучена армія Лівану. Відомо про понад 700 постраждалих в протестах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті