Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Nikola Motors отримала замовлення на випуск 2500 електричних сміттєвозів

Nikola Motors отримала замовлення на випуск 2500 електричних сміттєвозів

Компанія обіцяє «прорив у сфері акумуляторів»

Nikola Motors отримала замовлення на випуск 2500 електричних сміттєвозів
фото DR

Сміттєзбиральна компанія Republic Services оголосила про співпрацю з виробником електромобілів Nikola Motors. Остання випустить 2500 електричних вантажівок з акумулятором на 720 кВт/год для збору сміття по всій території США. Партнери не стали розкривати всі подробиці угоди, але повідомили, що вантажівки Nikola будуть протестовані в 2022 році і введені в експлуатацію в першій половині 2023 року, пише HighTech Plus з посиланням на Cleantechnica.

Сміттєвози Nikola Refuse стануть логічним продовженням електричних вантажівок, які були анонсовані два роки тому, але так і не з'явилися на ринку. Нова модель отримає акумулятор на 720 кВт/год, до 1000 к. с. потужності і запас ходу до 241 км.

При цьому компанія не розкриває швидкість зарядки і термін служби батарей, хоча наприкінці минулого року обіцяла «прорив у сфері акумуляторів».

Одночасно з оголошенням про співпрацю Nikola показала і перші рендери Refuse. Вантажівка помітно відрізняється від тих прототипів, що компанія показувала кілька років поспіль. Лицьова панель стала плоскою, а габарити помітно зменшилися.

На сайті Nikola також з'явилася спеціальна сторінка, присвячена Refuse, поряд з електромобілями Badger, Two, Wave і NZT. Крім того, в офіційному прес-релізі автовиробника зазначається, що Republic Services поки що замовила 2500 сміттєвозів, але в разі їх успішної експлуатації Nikola збільшить поставки до 5000 моделей Refuse.

«Ринок сміття – один з найстабільніших у галузі і забезпечує довгострокову вигоду для акціонерів. Трансмісія Nikola Tre ідеально підійде для цього ринку, оскільки в ній використовуються ті ж акумулятори, елементи управління, інвертори та електронна вісь, що і в запланованій вантажівці Nikola Motors. Якщо ми будемо спільно використовувати платформу Tre, ми значно знизимо вартість обох програм за допомогою одних і тих же компонентів», – заявляє засновник Nikola Тревор Мілтон.

Крім сміттєвозів Refuse, Nikola Motors паралельно працює над двома конкурентами Tesla. Перший – це електричний пікап Badger, покликаний «вбити Tesla Cybertruck», і другий – вантажівка Nikola One, яка практично повністю повторює дизайн Tesla Semi. Nikola Motors навіть подала до суду за вкрадений концепт вантажівки і вимагала від компанії Ілона Маска $2 млрд, але програла справу в суді Арізони.

Нагадаємо, виробник електровантажівок Nikola обійшов за капіталізацією світових гігантів автопрому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті