Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Україна вимагає від влади Білорусі звільнити українських журналістів – Єрмак

Україна вимагає від влади Білорусі звільнити українських журналістів – Єрмак

У Білорусі було затримано Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва

Україна вимагає від влади Білорусі звільнити українських журналістів – Єрмак
Євген Васильєв та Костянтин Рєуцький
фото: hromadske.ua

Україна звертається до влади Білорусі з вимогою звільнити незаконно затриманих у Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, повідомляється на сайті Офісу Президента.

«Україна звертається до влади Республіки Білорусь з вимогою якомога швидше звільнити незаконно затриманих у Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва», – заявив Єрмак.

За його словами, Рєуцький та Васильєв були затримані білоруськими правоохоронцями без будь-яких законних підстав.

Видання hromadske, для якого журналісти готували матеріали, стверджує, що вони пробули в країні менш як добу і встигли підготувати один матеріал.

«За інформацією української сторони, вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь, не брали участі в жодних заворушеннях чи масових акціях, не мали при собі заборонених предметів чи матеріалів. Правозахисники відвідували Білорусь виключно задля отримання достовірної інформації про те, що там відбувається, та задля коментування останніх подій у Мінську для українських засобів масової інформації. Свобода слова та свобода вільного пересування – базові демократичні принципи, які поважаються в усьому світі. Їхнє порушення неприпустиме», – сказав Єрмак.

Керівник Офісу Президента зазначив, що МЗС через українське дипломатичне представництво активно працює для найшвидшого встановлення та звільнення всіх українських громадян, затриманих під час останніх подій.

Він також наголосив, що Україна надзвичайно цінує добросусідські відносини з Республікою Білорусь.

«Ми набагато більше, ніж просто сусіди, – ми завжди були добрими друзями та партнерами», – зауважив Єрмак.

Нагадаємо: 12 серпня орієнтовно о 17.00 у Мінську були затримані двоє громадян України – Костянтин Рєуцький і Євген Васильєв. МЗС України наголосило, що українське посольство в Білорусі вживає заходів щодо встановлення місця їх перебування та умов утримання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті