В Україні створили фонд для допомоги постраждалим в акціях протесту в Білорусі
Кошти збирають також для тих працівників держсфери і ОМОНівців, які стали на бік народу

В Україні створено фонд допомоги постраждалим під час акцій протестів в Білорусії, членам виборчих комісій, які не брали участі у фальсифікації виборів, і співробітникам білоруського ОМОНу, який відмовився застосовувати силу проти мітингувальників.
Про створення фонду в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів опозиційний білоруський політик, екс-претендент на пост президента Білорусії Валерій Цепкало.
«Ми створили в Україні фонд допомоги тим, хто постраждав від режиму, тим, хто вчинив по совісті – вчителі, наприклад, в комісіях на тих виборчих дільницях, де показали правдиві цифри голосування. Ми вже зробили оголошення, надійшли якісь американські гроші», – сказав Цепкало.
За його словами, фонд також буде надавати фінансову допомогу постраждалим під час протестів мітингувальникам, а також співробітникам ОМОН, які відмовилися застосовувати проти них силу.
«Я об'їхав білоруську діаспору, вона готова допомагати: і в РФ, і в Україні, і в Польщі особливо, і в Німеччині, я думаю, що і в США», – додав політик.
Цепкало також зазначив, що створення фонду в Україні обумовлено безвізовим режимом з Білоруссю:
«Фонд в Україні, тому що не потрібна віза, як наприклад в Литву – тут простіше».
У середу, 12 серпня, Цепкало оголосив про створення «Фронту національного порятунку Республіки Білорусь». Про це політик написав у своєму телеграм-каналі. За його словами, мета створення «Фронту» – мобілізація білоруського народу на боротьбу проти порушення Конституції Білорусі і «насильницького захоплення влади Лукашенком О.Г.».
9 серпня в Білорусі пройшли вибори президента. Згідно з офіційними даними ЦВК, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, кандидат від опозиції Світлана Тихановська набрала 10,1% голосів.
Після цього в країні почалися масові протести незгодних з підсумками голосування і сутички з правоохоронними органами. Затримано близько 7 000 осіб. З четверга на білоруських промислових підприємствах почалися страйки.
Більше про це в матеріалі «Протести в Білорусі, день п’ятий: мирний ОМОН, пошук зниклих, катування в ізоляторах».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].