Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Здрастуй, зброя: Радбез ООН не проголосував за продовження заборони на поставки зброї в Іран

Здрастуй, зброя: Радбез ООН не проголосував за продовження заборони на поставки зброї в Іран

США назвали позицію ООН і Європи «непрощенною»

Здрастуй, зброя: Радбез ООН не проголосував за продовження заборони на поставки зброї в Іран
фото pixabay.com

Рада Безпеки ООН увечері в п'ятницю не підтримала запропонований США проект резолюції про продовження ембарго на постачання зброї Ірану. За проект голосували тільки дві країни – США і Домініканська республіка. Проти були Росія і Китай. Інші країни, в тому числі європейські союзники Сполучених Штатів, утрималися, передає Голос Америки.

Держсекретар США Майк Помпео в своїй заяві, опублікованій на сайті Держдепартаменту, сказав, що «нездатність Ради Безпеки рішуче діяти на захист міжнародного миру і безпеки непрощенна».

Помпео вказав на те, що ембарго діяло протягом 13 років. Іран, за твердженнями Вашингтона, є «головним спонсором тероризму» в світі, підтримуючи, зокрема, терористичні і радикальні угруповання в Ємені, Сирії, Лівані, Іраку та інших країнах регіону.

В Ірані привітали провал проекту резолюції.

«За 75 років існування ООН Америка ніколи не була настільки ізольованою», – заявив представник МЗС Ірану.

Американське керівництво в особі спецпредставника Держдепартаменту США по Ірану Браяна Хука раніше натякало, що в разі провалу голосування за новим проектом резолюції воно може запустити механізм відновлення всіх санкцій ООН, які приймалися Радою Безпеки проти Ірану і частково скасованих після укладення в 2015 році так званої ядерної угоди. США вийшли з неї в 2018 році, звинувативши Іран в недотриманні її положень. Інші країни-учасниці офіційно виступають за її збереження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті