Лукашенко звинуватив Литву, Латвію, Польщу та Україну в наказі провести нові вибори в Білорусі

Лукашенко звинуватив Литву, Латвію, Польщу та Україну в наказі провести нові вибори в Білорусі

Головне з виступу Лукашенка на провладному мітингу

Лукашенко звинуватив Литву, Латвію, Польщу та Україну в наказі провести нові вибори в Білорусі
Президент Білорусі Олксандр Лукашенко
Фото: TUT. BY

Президент Олександр Лукашенко вийшов до трибуни на провладному мітингу в Мінську. Виступ Лукашенка транслювало білоруське бюро «Радіо Свобода».

Лукашенко звинуватив Литву, Латвію, Польщу та Україну в наказі провести нові вибори в Білорусі.

«НАТОвські війська лязгають гусеницями, йде нарощування військової сили на західних кордонах нашої країни. Литва, Латвія, Польща та, на жаль, наша рідна Україна, її керівництво, наказують нам провести нові вибори», – заявив Лукашенко.

«Пам'ятайте: загубите – не Лукашенка – а першого президента, і це буде початком вашого кінця. Стоятимете на колінах як в Україні та інших країнах стояти на колінах та молитися незрозуміло на кого», – сказав Лукашенко.

Своїми заслугами Лукашенко назвав те, що в Білорусі не ввели платну медицину та освіти, повернули честь офіцеру й солдату.

«Я пам'ятаю 90-ті: тут стояли робітники з каструлями та просили нагодувати дітей. І тоді я поклявся допомогти вам і не допустити площ і мітингів... Ви просили навести порядок – я вам його навів. Ви просили без корупції і олігархів – де вони, ці олігархи? Ви просили очистити дороги й вулиці Мінська від бандитів – я вам зробив це», – сказав Лукашенко.

Президент також звернувся до протестувальників із запитанням, яких реформ вони хочуть, бо він готовий розпочати їх уже завтра.

«Нам не потрібні заморські уряди, нам потрібно своє керівництво. Нам пропонують нову владу, нам пропонують солдатів НАТО – чорношкірих, жовторотих і білявих. Нас хочуть одягнути в лапті та поганяти батогами», – каже політик.

Лукашенко заявив, що вибори відбулися, бо «не може бути понад 80% фальсифікацій». А також нагадав про своє попередження, що після виборів у країні буде тільки цікавіше.

«Хто буде проводити нові вибори? Хто на них піде? Бандити й урки! Підемо на вибори? А хто працювати буде? Не я породив жорстокість на вулицях», – сказав Лукашенко.

Також він пообіцяв нікому не віддати «країну-красуню» навіть коли він буде мертвим.

«Не штовхайте людей до силового протистояння! Не ганьбіть країну – мирну, якій всі заздрили. У нас немає прихильників, всі хочуть, щоб ми стояли на колінах. Не станемо», – сказав він.

Він також подякував тим, хто прийшов на цей мітинг.

«Дорогі друзі, дякую, що прийшли... Я покликав вас не для того, щоб ви мене захистили, але й не без цього. Я покликав вас, щоб ви змогли захистити свою незалежність, своїх дружин, сестер і дітей. Я не хотів вас кликати на площу: у вас багато справ і турбот. Ви збираєте хліб і збираєте дітей в школу».

«Ви показали, хто в домі господар. Опозиція повинна зважати на думку переважної більшості... Я живий і буду жити. І пам'ятайте: я вас ніколи не зраджував і ніколи не зраджу», – підсумував Лукашенко.

Також у кінці виступу Лукашенко пообіцяв стати на коліна перед учасниками мітингу, але цього не зробив.

Нагадаємо, влада Білорусі зігнала під загрозою звільнення працівників бюджетної сфери, державних службовців і військових на мітинг на підтримку Олександра Лукашенка біля будівлі уряду в Мінську.

Як повідомлялося раніше, Лукашенко домовився з Путіним про військову допомогу для «забезпечення безпеки».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло