Депутати Європарламенту оголосили Лукашенка персоною нон грата в ЄС

Депутати Європарламенту оголосили Лукашенка персоною нон грата в ЄС

Вони закликали Росію утриматися від втручання

Депутати Європарламенту оголосили Лукашенка персоною нон грата в ЄС
Президент Білорусі Олександр Лукашенко
Фото: president.gov.by

Депутати Європарламенту не визнають результати президентських виборів у Білорусі й вважають Олександра Лукашенка персоною нон грата. Про це йдеться у спільній заяві «Європейської народної партії» (EPP), «Прогресивного альянсу соціалістів і демократів» (S&D), партій «Зелені – Європейський вільний альянс» (Greens/EFA), «Відновлючи Європу» (Renew Europe) та «Європейські консерватори та реформісти» (ECR).

«Президентські вибори 9 серпня не були ані вільними, ані справедливими, і звіти, які заслуговують на довіру, вказують на перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі й вважаємо його персоною нон грата в Європейському союзі. Ми приєднуємося до білоруського народу в його вимозі до нових і вільних виборів під наглядом незалежних спостерігачів», – йдеться у заяві.

Євродепутати засудили арешти та акти насильства і тортур проти мирних демонстрантів та закликали до всебічного розслідування цих злочинів.

«У зв’язку з цим ми нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність. Ми рішуче засуджуємо придушення Інтернету і ЗМІ, блокади доріг і залякування журналістів з метою зупинити потік інформації про ситуацію в країні. Ми закликаємо до негайного звільнення всіх довільно затриманих і політичних в'язнів, затриманих до і під час виборчої кампанії», – йдеться у заяві.

Крім того, євродепутати закликали Росію утримуватися від будь-якого прихованого або відкритого втручання в ситуацію у Білорусі, а інститути ЄС і держави-члени пильно протидіяти будь-яким діям Росії у цьому напрямі.

Як повідомлялося раніше, Велика Британія не визнає результати виборів у Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті