Центральний офіс банку «Аркади» оформили на людей Злочевського

Центральний офіс банку «Аркади» оформили на людей Злочевського

Майно передано в іпотеку гендиректору Burisma Group Тарасу Бурдейному

Центральний офіс банку «Аркади» оформили на людей Злочевського
Фото: kiev-book.

Право власності на комплекс приміщень банку і ділянку під ними на вул. Ольгинська, 3 набув колишній помічник екс-«регіонала», власника газовидобувної компанії Burisma Миколи Злочевського Олег Нелін. Він одразу ж передав це майно в іпотеку гендиректору Burisma Group Тарасу Бурдейному. Про це повідомляє видання «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиного держреєстру судових рішень, Публічної кадастрової карти та Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

23 червня цього року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва з метою збереження майна (майнових прав) довірителів ФФБ та відшкодування завданих збитків наклав арешт на майно банку «Аркада», а саме:

- комплекс приміщень банку площею 14 000 кв. м на вул. Ольгинська, 3-А,

- ділянка площею 0,53 га на вул. Ольгинська, 3 у Києві,

- приміщення у Києві на вул. Єлизавети Чавдар, 32 і вул. Василя Касіяна, 2/1,

- приміщення і 12 земельних ділянок загальною площею 72,6 га у м. Буча,

- 19 ділянок у с. Михайлівка-Рубежівка загальною площею 159,1 га,

- 3 ділянки в м. Бровари загальною площею 9,9 га.

Однак, 16 липня Київський апеляційний суд цю ухвалу скасував і у задоволенні клопотання слідчого про арешт майна «Аркади» відмовив.

А вже 21 липня право власності на будівлю на вул. Ольгинська, 3-А і ділянку 0,53 га за цією ж адресою було зареєстровано за фізичною особою – Олегом Неліним, який, своєю чергою, 30 липня передав це майно в іпотеку Тарасу Бурдейному.

Слід зазначити, що будівля і земельна ділянка на вул. Ольгинській були віддані банком у власність Олегу Неліну без спорів, як стягнення іпотеки. При цьому, боржником був не сам банк, а ТОВ «Будеволюція», що виступає забудовником ЖК «Патріотика» та «Патріотика на Озерах». Сама будівля була передана банком в іпотеку з метою забезпечення зобов’язань третьої особи за згодою наглядової ради банку від 06.09.2019. На момент надання згоди, оцінювальна вартість будівлі становила понад 620 млн грн, що складало майже 27% всіх активів банку «Аркада».

Олег Нелін на початку 2000-х працював у ТОВ «Інфокс» Миколи Злочевського – екснардепа, ексміністра енергетики часів Януковича. Також Нелін працював керівником компанії «Укрнафтосервіс», де головою правління був Злочевський. Крім того, у 2002-2006 рр. Нелін був  співвласником ТОВ «Компанія «Стрім» разом із батьком Злочевського – Владиславом Злочевським. Нелін з 2002 р. по 2011 р. був помічником нардепа Миколи Лісіна – бізнес-партнера Злочевського, який загинув 2011-му в ДТП. У Раді шостого скликання Нелін також був помічником і самого нардепа Злочевського.

Тарас Бурдейний – це керівник ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-Північ», що належить компанії Burisma Holding Limited Миколи Злочевського. Тарас Бурдейний, який раніше обіймав позицію Головного виконавчого директора з українських операцій Burisma Group, у 2017 році став CEO Burisma Group. Бурдейний був помічником нардепа Миколи Злочевського у трьох скликаннях Ради – з 2002 по 2011 рр., після чого у 2012-2014 рр. був помічником нардепа від Партії регіонів Євгенія Гєллєра.

Як повідомлялося раніше, банку «Аркада» дозволили добудувати два будинки в столичному ЖК «Патріотика на озерах» за старим планом забудови. Квартири в цих будинках вже продані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло