Перенесення виробництва з Китаю обійдеться західним компаніям в $1 трлн – BofA
Пандемія коронавірусу прискорила процес виведення компаній із Китаю

За підрахунками аналітиків Bank of America (BofA), американським і європейським компаніям в найближчі п'ять років може знадобитися загалом $1 трлн на перенесення свого виробництва з Китаю. Процес із перенесення частини виробництва з Китаю почався ще кілька років тому, отримавши назву «інсорсинг» – на противагу аутсорсингу.
Як зазначають аналітики BofA, після пандемії коронавірусу цей процес може істотно прискоритися, пише CNBC.
На їхню думку, незважаючи на величезні витрати, в довгостроковому періоді вони можуть окупитися. Основні фактори на користь перенесення виробництва з Китаю:
- пандемія, що негативно вплинула на логістичні ланцюжки по всьому світу,
- жорсткі торгові суперечки Китаю з США,
- загострення стурбованості у зв'язку з національною безпекою – наприклад, ситуація навколо розвитку мереж 5G і компанії Huawei,
- зростання автоматизації і роботизації виробництва.
«Хоча COVID-19 спрацював як каталізатор, глибинні причини тенденції знаходяться в посиленні так званого акціонерного капіталізму, який полягає в тому, що до переносу виробництва на домашні ринки схвально ставляться багато сторін – і акціонери компаній, і споживачі, і роботодавці, і держава», – вважає керівник підрозділу BofA з глобальних досліджень Кендас Браунінг.
Нагадаємо, президент Дональд Трамп обіцяє податкові пільги тим компаніям, які перенесуть виробництво з Китаю назад в США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].