Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Помер очільник Національної академії наук Борис Патон

Помер очільник Національної академії наук Борис Патон

Зеленський висловив співчуття в зв’язку зі смертю видатного українця

Помер очільник Національної академії наук Борис Патон
Борис Патон
фото DR

Помер президент Національної академії наук України Борис Патон у віці 101 року. Про це повідомляє Укрінформ.

Борис Патон – найстарший з академіків України. Очолював Національну академію наук України з 1962 року. Окрім того, з 1953 року був директором Інституту електрозварювання ім. Є. Патона, а у 1993-2016 роках очолював Міжнародну асоціацію академій наук. Він учений в галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Автор і співавтор понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), понад 1200 різноманітних публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Президент Володимир Зеленський висловив свої співчуття.

«У віці 101 року від нас пішов великий українець. Мої щирі співчуття родині та близьким Бориса Євгеновича», – зазначив Зеленський на своїй сторінці у Facebook.

«Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна», – підкреслив глава держави.

За його словами, він щиро дякує долі за те, що йому в житті випала можливість особисто поспілкуватися з Борисом Патоном.

«Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі», – додав президент.

У 1962-1991 роках Патон був президентом Академії наук УРСР, а після здобуття незалежності став очільником Національної академії наук України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті