Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Зеленський використовує службові поїздки в регіони для агітації за «Слугу народу» — КВУ

Зеленський використовує службові поїздки в регіони для агітації за «Слугу народу» — КВУ

В середньому один регіональний переліт президента коштує близько 250 000 грн

Зеленський використовує службові поїздки в регіони для агітації за «Слугу народу» — КВУ
фото: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський використовує службові поїздки в регіони для агітації за партію «Слуга народу» на місцевих виборах. Про це заявили в Комітеті виборців України (КВУ).

Згідно з повідомленням, під час робочих поїздок Зеленського до Запоріжжя 19 серпня та до Херсону 20 серпня на сцені, де виступав президент, були наявні матеріали з ознаками агітаційних, розміщені на користь політичної партії «Слуга Народу». Зеленський проводив виступ на фоні банерів із логотипом «Слуги Народу» та написом «Зе! місцеві».

Також у своїх виступах президент постійно акцентував на словосполученні «Україна – це ти», що, за повідомленням депутатів «Слуги Народу», є офіційним виборчим гаслом політичної партії на місцевих виборах 2020 року.

Крім того, Міністр цифрової трансформації України М. Федоров під час заходу офіційно представив кандидата від політичної партії «Слуга Народу» на виборах Запорізького міського голови.

За оцінкою КВУ такі дії президента та членів Кабінету міністрів є проявом використання службових повноважень в політичних цілях, мають ознаки політичної корупції та є зловживанням адмінресурсом.

«Враховуючи, що фінансування робочих поїздок президента здійснюється за бюджетні кошти, такі дії також можна розцінювати як прояв прихованої агітації за кошти платників податків», – йдеться у повідомленні. 

У КВУ також уточнили, що в середньому один регіональний переліт президента коштує близько 250 000 грн (всього від початку серпня Державне управління справами перерахувало авіакомпанії «Україна» більш ніж 1 млн грн за перельоти В. Зеленського). При цьому варто врахувати, що ці цифри не враховують значних коштів, які держава витрачає на охорону та безпеку перших осіб.

Нагадаємо: НАЗК вручило два протоколи про адміністративне порушення Зеленському у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. Відповідні матеріали були передані до суду. Печерський районний суд Києва постановив закрити адміністративне провадження стосовно президента. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті