Saudi Aramco припинила співпрацю з Китаєм щодо будівництва нафтохімічного комплексу

Saudi Aramco припинила співпрацю з Китаєм щодо будівництва нафтохімічного комплексу

Причиню стали невизначеність на ринку і падіння цін на нафту

Saudi Aramco припинила співпрацю з Китаєм щодо будівництва нафтохімічного комплексу
фото Shutterstock

Державна нафтогазова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco припинила інвестиції в проект будівництва нафтопереробного і нафтохімічного комплексу в Китаї, який оцінюється в $10 млрд, повідомляє агентство Bloomberg, на яке посилається FinMarket.

За словами джерел, рішення про припинення інвестицій було прийнято саудівською компанією після переговорів з її китайськими партнерами. Воно пов'язане з високою невизначеністю щодо перспектив ринку, стверджують джерела.

Партнери Saudi Aramco по СП, створеному для будівництва комплексу, – China North Industries Group  і Panjin Sincen – не відповіли на запит Bloomberg з проханням прокоментувати ситуацію.

Китайські компанії будуть продовжувати реалізацію проекту, відзначають джерела.

Проект, який компанії узгодили в лютому минулого року, передбачав будівництво в китайському місті Паньцзинь провінції Ляонін НПЗ потужністю 300 000 барелів на добу, крекінг-установки для виробництва етилену потужністю 1,5 млн тонн на рік, а також установки для випуску параксилолу потужністю 1,3 млн тонн на рік.

Учасники проекту планували запустити комплекс в експлуатацію в 2024 році. Передбачалося, що Saudi Aramco буде забезпечувати поставки 70% сировини для нього.

Падіння цін на нафту, а також попиту на енергоносії через пандемію коронавірусу змушує компанії по всьому світу переглядати інвестиційні проекти. Saudi Aramco планує різко скоротити капіталовкладення, щоб зберегти кошти на виплату дивідендів на тлі низьких цін на нафту і зростання боргу компанії. Saudi Aramco розраховує в цьому році направити $75 млрд на дивідендні виплати, основним одержувачем яких є уряд Саудівської Аравії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті