«Штурмовали Санжаровку и Дебальцево»: фрагменти розмови українських спецслужб з російськими найманцями, затриманими в Білорусі
Спецоперація із затримки російських найманців біла зірвана за вказівкою «зверху»

24 липня 2020 року у київському аеропорту «Бориспіль» українські спецслужби (СБУ та ГУР МО) планували схопити 33 особи, причетних до низки резонансних терористичних актів як от вбивство 298-ми пасажирів малазійського боїнгу MH17 російською ракетною установкою «Бук», збиття українських військових літаків «ІЛ-76» у Луганську та вертольота «МІ-8» під Слов’янськом. За кілька місяців до цього ці люди були завербовані українською стороною.
Про це Mind стало відомо з розмови незалежного журналіста-розслідувача Любові Величко з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів.
У матеріалі наведено кілька телефонних перемовин «куратора» від українських спецслужб із найманцями, які підтверджують свою безпосередню участь в боях на Донбасі.
Розмова «куратора» від українських спецслужб із найманцем Тахіром Бахтігараєвим:
Куратор: А расскажите поподробнее, сколько времени вы находились на Украине?
Тахір Бахтігараєв: Так, сколько раз мы выходили… Мы 4 раза выходили, по 3,5-3 месяца
Куратор: У вас были командировки, да? То есть вы побыли-ушли?
Тахір Бахтігараєв: Да, колонной выходили
Розмова «куратора» від українських спецслужб із найманцем Алєксєєм Сапроновим:
Куратор: Так и проездили на Донбассе на дозоре?
Алєксєй Сапронов: Да, штурмовали Санжаровку и Дебальцево.
Куратор: Дебальцево тоже хлебанули?
Алєксєй Сапронов: Ну, конечно. Мы туда утром и заходили. Получается, в само не зашли. Рядом ж/д знаете? Вот с той стороны.
Куратор: А Санжаровка как? Нормально там было? Или тоже так, вскользь?
Алєксєй Сапронов: Ну крепко досталось. И нам, и им. Машину там потеряли, людей потеряли.
Куратор: А сколько потеряли тогда?
Алєксєй Сапронов: Короче, с моей роты получается два дозора там осталось, шестеро там. Точно не помню сколько нас было, человек 300 наверно. За два дня – больше взвода получается. А трехсотых с одного взвода сразу 6, с моего взвода 1. Короче, вот так. Машины подбитые, но вывели оттуда.
Куратор: А машины получали на Украине или с ними заходили из России?
Алєксєй Сапронов: Мы с ними заходили
Розмова «куратора» від українських спецслужб із найманцем Ігорем Шеломєнцевим:
Куратор: Я понял. Скажи, а в каких населенных пунктах приходилось участвовать на Донбассе?
Игорь Шеломенцев: Так. Иловайск, потом – аэропорт. И там где-то в районе Дебальцево.
Куратор: Я понял. Хорошо.
Игорь Шеломенцев: Круглик… И еще одно село там было – Никишине.
Куратор: Скажи, а аэропорт донецкий или луганский?
Игорь Шеломенцев: Донецкий – с батальоном «Патриот», и местные ребята там какие-то были в аэропорту.
Куратор: Я понял, я понял. А в Иловайске какую задачу выполняли? Ты же был в составе разведроты, правильно?
Игорь Шеломенцев: Да. Но мы там возле Грабовского монастыря были. В общем, как таковой задачи не получилось. Танки не вышли на позиции. Ну, так, постреляли, покошмарили и ушли.
Розмова «куратора» від українських спецслужб із найманцями братами Володимиром і Нікітою Селіховим:
Володимир Селіхов: Так, смотрите. Боевой опыт начался с ополчения 2014 года, май месяц. Поехал в город Славянск. Там был командир роты у нас Мачета.
Куратор: Ага.
Володимир Селіхов: ...Если слышали о таком. Славянск, Николаевка. Когда ушли со Славянска, мы поехали в Иловайск. Мачету ранило. У нас еще был командир батальйона – Конга.
Куратор: Ага.
Володимир Селіхов: Если встречались с таким человеком. Короче, Иловайск, Шахтерск. Миусинск – это там, где «ЛНР» и «ДНР». И пошли мы в сторону Дебальцево.
Куратор: Боевой опыт какой у тебя? В каком подразделении, в составе, и на какой должности, в каких годах?
Нікіта Селіхов: Ну, вот, с 2014-года, с мая месяца мы поехали в Ямполь, это Славянск. Ямполь, Николаевка. Потом меня забрали в разведку
Куратор: Скажи мне, да. Скажи, очень важный момент как бы. Потому что у нас по снайперам вопрос стоит как бы. У тебя есть подтвержденные выстрелы?... Ну хорошо, что если есть подтвержденные укропы. Это хорошо.
Нікіта Селіхов: Да, есть, есть.
Нагадаємо, що напередодні дня «Х» президент Володимир Зеленський та голова його офісу Андрій Єрмак перенесли дату затримання, хоча група найманців уже прибула до Мінська з квитками на літак до Венесуели із пересадкою у Стамбулі. Потім відбулася низка подій, вінцем якої став повний провал спецоперації та повернення російських найманців на їхню Батьківщину.
Як відомо, Служба безпеки України офіційно заявила, що такої спецоперації не було. Призначений 5 серпня керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов також заявив, що його відомство не причетне до організації цієї спецоперації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].