15 «вагнервців» були імовірно причетні до збиття українських військових літаків, ще двоє могли бути свідкам у справі малазійського «Боїнга»

15 «вагнервців» були імовірно причетні до збиття українських військових літаків, ще двоє могли бути свідкам у справі малазійського «Боїнга»

Ці двоє перебували біля установки «Бук» під час збиття літака

15 «вагнервців» були імовірно причетні до збиття українських військових літаків, ще двоє могли бути свідкам у справі малазійського «Боїнга»
Фото: wscom

Серед 33 «вагнерівців», що були затримані в Білорусі, а згодом передані Росії, було дві особи, які перебували біля установки «Бук» під час того, як 17 липня 2014 року російські війська збили Boeing 777. Вони могли бути свідками в цій справі. Про це Mind стало відомо з розмови незалежного журналіста-розслідувача Любові Величко з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів.

«Мабуть, варто розпочати із найрезонанснішого – це збиття малазійського літака MH17. Дві особи були запілінговані за їх засобами зв'язку в безпосередній близькості до установки «Бук», яка здійснила цей постріл. Прямих доказів, що ці люди натискали важелі, кнопки – нема. Але вони були дуже близько до «Буку», що говорить про те, що при правильному діалозі з ними вони б щось цікаве розповіли», – переконує він.

До того ж учасник спецоперації наголошує, що ще 15 осіб уміють користуватися ПЗРК «Ігла» й, імовірно, використовували його для збиття українських військових літаків. 

«П’ятнадцять осіб із двадцяти восьми, які нас цікавили, – це були особи, які вміють використовувати ПЗРК «Ігла». І не тільки вміють, а й використовують. Усі збиті військові літаки («Іл-76», «Ан-26» і всі інші) – будь-яке збиття літака або гелікоптера із нашими військовими особами – це їхніх (об'єктів спецоперації. – Mind) рук справа», – розповідає учасник спецоперації СБУ.

«Вертоліт, якщо ви пам'ятаєте, коли одного із генералів вбили...також одна із цих осіб (причетних до збиття вертольота. – Mind) була в нашому списку.

«Звичайно, що це не всіх терористів ми зібрали в один літак. Але дуже велику кількість. І, мабуть, що таку концентрацію явних ворогів нашої країни ще в одному місці ніхто не збирав. І не мав реальної можливості їх зупинити і притягнути до відповідальності в майбутньому», – додає він.

Нагадаємо, УР, СБУ та департамент з військових злочинів Офісу генпрокурора понад рік тому почали операцію з розшуку та затримання терористів. Групу з 33 осіб мали доставити в Україну. Однак операція була зірвана через її перенесення на кілька днів і арешт «вагнерівців» білоруськими спецслужбами. 

Як відомо, Служба безпеки України офіційно заявила, що такої спецоперації не було. Призначений 5 серпня керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов також заявив, що його відомство не причетне до організації цієї спецоперації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло