15 «вагнервців» були імовірно причетні до збиття українських військових літаків, ще двоє могли бути свідкам у справі малазійського «Боїнга»
Ці двоє перебували біля установки «Бук» під час збиття літака

Серед 33 «вагнерівців», що були затримані в Білорусі, а згодом передані Росії, було дві особи, які перебували біля установки «Бук» під час того, як 17 липня 2014 року російські війська збили Boeing 777. Вони могли бути свідками в цій справі. Про це Mind стало відомо з розмови незалежного журналіста-розслідувача Любові Величко з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів.
«Мабуть, варто розпочати із найрезонанснішого – це збиття малазійського літака MH17. Дві особи були запілінговані за їх засобами зв'язку в безпосередній близькості до установки «Бук», яка здійснила цей постріл. Прямих доказів, що ці люди натискали важелі, кнопки – нема. Але вони були дуже близько до «Буку», що говорить про те, що при правильному діалозі з ними вони б щось цікаве розповіли», – переконує він.
До того ж учасник спецоперації наголошує, що ще 15 осіб уміють користуватися ПЗРК «Ігла» й, імовірно, використовували його для збиття українських військових літаків.
«П’ятнадцять осіб із двадцяти восьми, які нас цікавили, – це були особи, які вміють використовувати ПЗРК «Ігла». І не тільки вміють, а й використовують. Усі збиті військові літаки («Іл-76», «Ан-26» і всі інші) – будь-яке збиття літака або гелікоптера із нашими військовими особами – це їхніх (об'єктів спецоперації. – Mind) рук справа», – розповідає учасник спецоперації СБУ.
«Вертоліт, якщо ви пам'ятаєте, коли одного із генералів вбили...також одна із цих осіб (причетних до збиття вертольота. – Mind) була в нашому списку.
«Звичайно, що це не всіх терористів ми зібрали в один літак. Але дуже велику кількість. І, мабуть, що таку концентрацію явних ворогів нашої країни ще в одному місці ніхто не збирав. І не мав реальної можливості їх зупинити і притягнути до відповідальності в майбутньому», – додає він.
Нагадаємо, УР, СБУ та департамент з військових злочинів Офісу генпрокурора понад рік тому почали операцію з розшуку та затримання терористів. Групу з 33 осіб мали доставити в Україну. Однак операція була зірвана через її перенесення на кілька днів і арешт «вагнерівців» білоруськими спецслужбами.
Як відомо, Служба безпеки України офіційно заявила, що такої спецоперації не було. Призначений 5 серпня керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов також заявив, що його відомство не причетне до організації цієї спецоперації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].