НБУ вніс банк «Аркада» до проблемних

НБУ вніс банк «Аркада» до проблемних

Головний офіс банку арештований

НБУ вніс банк «Аркада» до проблемних
Фото: rbc.ua

Правління Національного банку України внесло банк «Аркада» в категорію проблемних. Також НБУ ввів спеціальний режим контролю за діяльністю банку та призначив куратора. Про це пише finbalance з посиланням на інформацію від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про рішення Печерського районного суду від 19 серпня.

Своїм рішенням суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів про арешт головного офісу «Аркада» в Києві й земельної ділянки під ним. Суд також заборонив власнику продавати ці об'єкти, а держреєстраторам – проводити відповідні реєстрації.

У держреєстрі майнових прав співвласником будівлі банку «Аркада» і земельної ділянки під ним вказано Олег Нелін.

У судових матеріалах вказано, що у вересні 2019 року банк «Аркада» передав в іпотеку (для Олега Неліна) свій офіс і земельну ділянку як забезпечення боргових зобов'язань компанії «Будеволюція» за кредитним договором на 260 млн грн. Ринкова вартість офісу оцінюється в 554,8 млн грн, земельної ділянки – в 65,6 млн грн.

На думку ФГВФО, банк «Аркада» безкоштовно позбувся свого майна на суму понад 600 млн грн, маючи при цьому проблеми з ліквідністю, що ставить під загрозу інтереси вкладників.

«Аркада» порушив норматив коефіцієнта покриття ліквідністю по всіх валютах (60,23% проти необхідних 100%, за станом на 1 серпня 2020 року), повідомляє НБУ. Збиток банку Аркада за перше півріччя склав 9,75 млн грн.

Фонд готується подати позов проти «Аркади» та «Будеволюціі» про визнання недійсним договору іпотеки.

4 березня 2020 року Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольнити позов банку «Аркада» до НБУ про скасування рішення нацбанку про зупинення операцій банку по залученню коштів від фізичних осіб. НБУ мотивував своє рішення, відсутністю у банку «Аркада» ефективної системи управління ризиками.

23 липня банку «Аркада» дозволили добудувати два будинки в ЖК «Патріотики на Озерах». Забудовник не один раз наголошував, що продаж квартир в цьому ЖК допоможе добудувати будинки й у двох інших комплексах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло