При спалаху коронавірусу в кафе Starbucks не заразилися лише ті працівники, які були в масках

При спалаху коронавірусу в кафе Starbucks не заразилися лише ті працівники, які були в масках

Влада Сеула зобов'язала всіх громадян носити маски як в приміщенні, так і на вулиці

При спалаху коронавірусу в кафе Starbucks не заразилися лише ті працівники, які були в масках
фото pixabay.com

Відразу 27 відвідувачів кафе Starbucks в південнокорейському місті Падж заразилися коронавірусною інфекцією після того, як в кафе одночасно з ними побувала жінка, хвора на COVID-19. При цьому чотири співробітники, які на відміну від відвідувачів були в захисних масках, не захворіли, повідомила південнокорейська газета Chosun, на яку посилається Forbes.

За даними видання, всі кафе Starbucks в Південній Кореї працювали після пандемії з дотриманням встановлених вимог дистанціювання: відстань між столами становила 2 м, між стільцями – не менше 1 м.

Увечері 8 серпня 30-річна жінка з подругою замовила каву на стійці Starbacks в Падж і потім 2,5 години провела на другому поверсі закладу. Прямо над її головою був стельовий кондиціонер повітря. Пізніше вона відчула нездужання, 12 серпня у неї був діагностований коронавірус.

Через кілька днів захворіли ще 27 осіб – більшість з них перебували саме на другому поверсі кафе в той час, коли там пила каву заражена жінка. Влада міста вважає, що більшість відвідувачів Starbucks не були в масках, оскільки пили і їли в кафе. Крім того, повітря з кондиціонера різко посилило поширення вірусних крапель у приміщенні.

«Кондиціонер стельового типу більш вразливий для забруднення повітря в приміщенні, тому що при охолодженні циркулює тільки внутрішнє повітря, не втягуючи повітря зовні», – пояснив професор архітектури Університету Хонгік Хен Чжун Ю.

Уникнули зараження тільки чотири співробітники Starbacks, які знаходилися на робочому місці в захисних масках. «Це красномовно описує роль масок. Нехай вони і не забезпечують стовідсотковий захист, але нічого ефективнішого немає», – прокоментував цей випадок агентству Bloomberg лікар-інфекціоніст.

«Вірус поширюється там, де люди не можуть носити маски під час їжі або пиття, що і було зафіксовано в Starbucks в Падж», – зазначив глава Корейського центру з контролю і профілактики захворювань Чон Ин Кен.

Спалах зараження коронавірусом у Starbucks пізніше призвів до зараження ще майже 40 осіб, які не відвідували це кафе. Загальна кількість нових інфікованих в серпні в Південній Кореї досягла 3000 чоловік, що спонукало уряд розглянути питання про посилення правил соціального дистанціювання. Влада Сеула зобов'язала всіх громадян носити маски як в приміщенні, так і на вулиці.

За даними Університету Джонса Хопкінса, в Південній Кореї загалом зафіксовано 17 945 випадків захворювання COVID-19, з них 310 летальних випадків.

Як повідомлялося, у Японії маски стали основною причиною низької смертності від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті