Санкції США проти Huawei зупинили розгортання 5G в Китаї – ЗМІ

Санкції США проти Huawei зупинили розгортання 5G в Китаї – ЗМІ

Різко сповільнився монтаж нових вишок 5G по всьому Китаю

Санкції США проти Huawei зупинили розгортання 5G в Китаї – ЗМІ
фото DR

Санкції США проти китайських гігантів Huawei Technologies і ZTE вплинули не тільки на встановлення 5G-вишок у США, Індії і деяких європейських країнах, але і на розгортання мереж нового покоління в Китаї. Про це пише Nikkei Asian Review, на яке посилається HighTech Plus.

Відповідно до джерел видання, обидві компанії зупинили закупівлю обладнання та компонентів для 5G у своїх постачальників і вносять зміни в архітектуру і склад телекомунікаційного обладнання. Установка базових станцій 5G також зупинилася  по всьому Китаю.

Перша інформація про це надійшла від постачальника компонентів ZTE. За словами інсайдера, представники ZTE обмежили замовлення на нові продукти в червні цього року, а в липні практично повністю відмовилися від нових поставок.

«Ми повинні провести нові тести продуктів, оскільки клієнт вимагає замінити багато компонентів, і ми не знаємо, коли саме клієнт попросить нас відновити нормальний режим роботи», – розповів постачальник ZTE.

Постачальник компонентів і запчастин для Huawei зробив аналогічну заяву. У розмові з журналістами з Nikkei інформатор повідомив, що Huawei працює над редизайном деяких своїх продуктів для 5G з метою максимально звільнитися від деталей і модулів, які можуть підпасти під можливий наступний пакет санкцій США. Як довго триватиме ця робота, ніхто не знає, і саме через це зараз різко сповільнився монтаж нових вишок 5G по всьому Китаю.

У середині серпня був схвалений і набув чинності розширений пакет санкцій США проти компанії. Huawei стає все важче купувати чіпи і компоненти навіть у місцевих компаній, оскільки переважна більшість китайських і тайваньських компаній використовують технології з США.

При цьому Huawei і ZTE відповідають за 80% контрактів на встановлення базових станцій по всій території Китаю. Якщо виробники не зможуть забезпечити Китай обладнанням і базовими станціями 5G в намічені терміни, США, як вважають в Nikkei, отримають перевагу в розгортанні мереж п'ятого покоління.

Нагадаємо, аналітики оцінили можливі наслідки санкцій на Huawei – у разі різкого ослаблення позицій Huawei її ринкову частку захоплять Xiaomi, Oppo і Vivo.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло