Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Аналітики оцінили можливі наслідки санкцій на Huawei

Аналітики оцінили можливі наслідки санкцій на Huawei

У разі різкого ослаблення позицій Huawei її ринкову частку захоплять Xiaomi, Oppo і Vivo

Аналітики оцінили можливі наслідки санкцій на Huawei
фото DR

У середині серпня Міністерство торгівлі США в черговий раз розширило торгові санкції щодо Huawei, введені раніше в рамках торгової війни з КНР. В «чорний список» Вашингтона додано ще 38 дочірніх компаній Huawei, розташованих у 21 країнах. Крім того, відомство розширило дію поправок, згідно з якими закордонні виробники, що використовують американське обладнання і технології, повинні мати ліцензію в США на поставку певних видів чіпів для Huawei.

Експерти TrendForce проаналізували потенційні наслідки санкцій щодо китайського виробника, пише DailyComm. Поставки смартфонів, на думку аналітиків, суттєво не знизяться у 2020 році: деякі компоненти ще можуть постачатися компанії, плюс накопичені складські запаси Huawei дозволять компанії випустити в цьому році близько 190 млн смартфонів.

Однак якщо після 15 вересня Huawei буде повністю відрізана від закупівель компонентів, виготовлених з використанням американського обладнання, ПЗ або інших технологій, то аналітики знижують прогноз за обсягом виробництва смартфонів Huawei на 2021 рік до 30-50 млн штук.

У разі різкого ослаблення позицій Huawei більшу частину її ринкової частки захоплять Xiaomi, Oppo і Vivo. Однак аналітики не виключають, що постачальникам може бути дозволено відновити відвантаження компонентів для Huawei після детального вивчення розширених торгових обмежень. В цьому випадку в наступному році поставки смартфонів Huawei можуть досягти 100 млн штук.

Крім того, санкції вдарять по телекомунікаційного бізнесу Huawei. Якщо TSMC повністю припинить поставки компонентів для Huawei, це позначиться на поставках базових станцій 5G і сповільнить будівництво мереж п'ятого покоління в КНР в 2020 році.

Нагадаємо, Huawei створить власне виробництво мікропроцесорів, намагаючись залишатися конкурентоздатною в умовах санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті