Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
У справі інвесторських 9 млрд грн «Аркади» ведеться кримінальне провадження

У справі інвесторських 9 млрд грн «Аркади» ведеться кримінальне провадження

Гроші перебували на позабалансових рахунках банку, тому ФГВФО не виплатить їх

У справі інвесторських 9 млрд грн «Аркади» ведеться кримінальне провадження
Протестувальники-інвестори на мітингу під КМДА в лютому 2020 року
Фото: 3m2.ua

Правоохоронці розслідують кримінальну справу стосовно 9 млрд грн, зібраних у фондах фінансування будівництва банку «Аркада». Про це на брифінгу заявив голова МВС Арсен Аваков.

«Щодо «Аркади» – є кримінальне провадження щодо 9 млрд грн коштів, зібраних в банку «Аркада» ми зараз перевіряємо, які там були порушення», – заявив голова МВС Арсен Аваков.

«Якщо в ході слідства буде встановлено, що були зловживання, була задіяна злочинна схема розкрадання коштів, а справа ведеться по ст. 191 і 364 Кримінального кодексу України, вважаю, що винні особи в будь-якому випадку повинні бути притягнуті до відповідальності» – підкреслив голова СБУ Іван Баканов.

«Існує системна проблема, і ми будемо звертатися до наших законодавців, щоб вони врегулювали права забудовників. Ми взагалі вважаємо, що продаватись мають збудовані квартири або квартири, гарантовані, скажімо так, банківською системою», – додав секретар РНБО Олексій Данілов.

9 млрд грн перебували на позабалансових рахунках банку «Аркада». Вони не будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, заявила директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут.

«9 млрд грн, гроші інвесторів Аркади, які були на позабалансових рахунках банку. Вони нічим не гарантовані й не будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів», – зазначила Рекрут.

Як повідомив глава Національного банку Кирило Шевченко, 72% інвесторів (4 747 осіб) отримають кошти в повному обсязі, це близько 200 млн грн.

Також Шевченко додав, що активи банку «Аркада» становили менш як 1,1% від банківської системи, тому ніякого впливу на роботу банківської системи виведення «Аркади» з ринку не зробить.

Нагадаємо, 26 серпня у банку «Аркада», який визнано неплатоспроможним, буде введено тимчасову адміністрацію. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оголосив про виведення банку з ринку. Гроші вкладникам визнаного неплатоспроможним банку «Аркада» ФГВФО буде виплачувати не пізніше 20-го робочого дня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті