Держбанки скоротили портфель непрацюючих кредитів на 6 млрд грн
Частка проблемної заборгованості в кредитних портфелях банків державного сектору – 63,1%

Банки державного сектору за І півріччя 2020 року скоротили портфель непрацюючих кредитів на 6,1 млрд грн (1,5%). Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Для зниження частки проблемної заборгованості в кредитному портфелі банки державного сектору вели претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованості. Станом на 1 липня 2020 в судах знаходилися понад 57 000 позовів банків на сукупну суму 38 млрд грн.
У першому півріччі було подано 29 000 нових позовів до суду на суму близько 10 млрд грн. По 54 000 справ було винесено рішення про стягнення на користь державних банків 8 млрд грн. Було відкрито 164 000 виконавчих проваджень на загальну суму 72 млрд грн.
Крім того, у першому півріччі 2020-го банки державного сектору провели реструктуризацію NPL на суму 14 млрд грн, скоротили обсяг простроченої заборгованості на 2,6 млрд грн, списали близько 26 млрд грн непрацюючих кредитів коштом резервів, з яких 25 млрд грн були списані Ощадбанком на погашення основної частини заборгованості позичальників, яка виникла внаслідок анексії АР Крим.
Частка проблемної заборгованості в кредитних портфелях банків державного сектору все ще залишається досить високою – 63,1% (на 1 січня 2020 – 64,8%). У галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів банків державного сектору традиційно сконцентровано в оптовій та роздрібній торгівлі, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві.
Раніше Mind писав про те, як банк Альянс буде кредитувати аграріїв і МСБ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].