Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Кредит по-європейськи: як банк Альянс буде кредитувати аграріїв і МСБ
Pekлama

Кредит по-європейськи: як банк Альянс буде кредитувати аграріїв і МСБ

 

Этот материал также доступен на русском
Кредит по-європейськи: як банк Альянс буде кредитувати аграріїв і МСБ

У липні Банк Альянс став учасником Програми фінансування Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), спрямованої на підтримку реального сектора економіки і розвиток малого і середнього бізнесу України.
Вже 23.07.2020 року Банк уклав угоду з Мінфіном і Державним експортно-імпортним банком України на надання кредитів в рамках проектів ЄІБ «Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації» і «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Як розповіла голова правління Банку Альянс Юлія Фролова в інтерв'ю Liga.net, кошти ЄІБ на загальну суму €20 млн будуть направлятися на кредитування середньо- і довгострокових інвестиційних потреб (до 10 років) і середньострокового оборотного капіталу (від 2 років) підприємств приватного сектора економіки України.

При цьому вона детально зупинилася на питаннях стратегії Банку і приєднанні до програми фінансування малого і середнього бізнесу від ЄІБ.

Фролова нагадала, що один з ключових напрямів інвестицій ЄІБ – розвиток підприємництва через кредитування інвестиційних проектів на розширення виробництва, впровадження енергозберігаючих технологій, проектів по захисту навколишнього середовища.

«У цьому сенсі для нас це ідеальний партнер, який може допомогти з довгостроковим ресурсом, чого дуже потребує український бізнес, а саме наші клієнти», – підкреслила вона.

Також голова правління Банку розповіла про механізм прийняття рішень щодо видачі кредитів. За її словами, кредитна експертиза, як і прийняття рішення про можливість видачі кредиту позичальникові – це зона відповідальності і ризики банку.

У свою чергу, ЄІБ затверджує проєкти, під які використовуються кошти Євросоюзу.

«Акцепт заявки Клієнта з боку ЄІБ являє собою перевірку відповідності його діяльності законодавству України, вимогам Європейського Союзу з питань охорони навколишнього середовища, стандартам і принципам, прийнятим Європейським Союзом, а також кредитної політики самого Європейського інвестиційного банку», – повідомила Юлія Фролова.

Поки що Альянс розглядає тільки 5-ть заявок, адже минуло зовсім небагато часу з моменту підписання угоди. «Але пул потенційних клієнтів ширше. Перспективними бачимо агропідприємства, логістику, машинобудування, медицину», – підкреслила голова правління Банку.

Нагадаємо, програма «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» – передбачає можливість отримання інвестиційних кредитів терміном до 10 років на фінансування проектів з метою поліпшення ланцюжка створення доданої вартості для зернових і олійних культур, рибного господарства і аквакультури в Україні.

Термін кредитування за програмою «Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації» – до 5-ти років. При цьому програма розрахована на реальний сектор економіки без спеціалізації бізнесу.

Детальніше читайте в інтерв'ю голови правління Банку Альянс Юлії Фролової «Банк Альянс – про програму кредитування з ЄІБ, клієнтів МСБ і агросектора».

Кредит по-європейськи: як банк Альянс буде кредитувати аграріїв і МСБ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті